Marcin Borowczyk Wielkopolskim Kucharzem Roku

Opublikowano: 11-06-2018

W piątek, 8 czerwca, odbyła się kolejna edycja konkursu im. Rafała Jelewskiego – Wielkopolski Kucharz Roku. Wydarzenie co roku jest pretekstem do prezentacji walorów kuchni Wielkopolski oraz talentu kucharzy tego regionu.

W tym roku o tytuł najlepszego Wielkopolskiego Kucharza Roku walczyło 12 kucharzy. W ramach zadania konkursowego mieli oni przygotować danie główne, bazując na wielkopolskiej wołowinie rostbef lub oko rozbratla (jeden element do wyboru), drożdżach oraz szparagach. Sędziowie najwyższe noty przyznali Marcinowi Borowczykowi z Blow Up Hall Poznań, który zajął I miejsce i otrzymał nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski. Na kolejnych miejscach uplasowali się Kajetan Świokła z Hotelu DeSilva Premium Poznań (II miejsce) i Marcin Owsianny z Hotelu Park Poznań (III miejsce). 

Warto przypomnieć, że Marcin Borowczyk, jako Wielkopolski Kucharz Roku ma możliwość odbycia stażu u jednego z Jurorów konkursu, a przede wszystkim zdobył bilet do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018, który odbędzie się w dniach 2-3 października bieżącego roku podczas targów Polagra Gastro w Poznaniu.

W tym roku konkurs odbywał się w Hotelu PURO, a jego gospodarzem był Jakub Ignyś, szef restauracji Nifty No.20, Wielkopolski Kucharz Roku 2015.

Więcej informacji o konkursie na www.kpp.mtp.pl oraz www.facebook.com/kulinarny.