MARTINI ASTI VINTAGE 2016 nowość wśród win musujących

Opublikowano: 12-12-2016

Aromatyczne winogrona Moscato Bianco dojrzewają w niepowtarzalnym klimacie prowincji Asti w sercu Piemontu. Strome i nasłonecznione wzgórza, to wręcz idealne warunki do otrzymania jednego z najpopularniejszych rodzajów win na świecie – moscato – które swoim orzeźwiającym smakiem i świeżym aromatem zyskało rzesze zwolenników. To właśnie na jego bazie produkowane są wina musujące MARTINI® ASTI, w tym najnowszy produkt marki – MARTINI ASTI VINTAGE 2016 – który w sprzedaży jest dostępny już od listopada 2016.

zdjecie_10_o-janiakj-krupa  zdjecie_14_j-krupa

MARTINI® ASTI to symbol włoskiej elegancji i wyrafinowanego stylu, którego unikalnym wyróżnikiem jest doskonały smak. Powstało w 1863 roku w centrum zbiorów MARTINI® w Santo Stefano Belbo w sercu regionu Asti. Jest produkowane wyłącznie według tradycyjnych receptur oraz z zachowaniem najlepszej staranności, co potwierdza oznaczenie D.O.C.G. przyznawane winom o najwyższej jakości we Włoszech. Powstaje na bazie wina Moscato. 

zdjecie_7_aktorzy_teatru_buffo

Nazwą Mosto (moszcz) określa się sok wyciśnięty z winogron, które w przypadku wina Moscato zbierane są w sierpniu oraz wrześniu. Ważne, aby zbiory zostały wyciśnięte jak najszybciej, gdyż tylko w ten sposób można zachować naturalny aromat szczepu. Po przeprowadzeniu fermentacji moszcz staje się bazą winną, z którego powstaje wino Moscato Asti D.O.C.G. – musujące i lekkie, o wyjątkowym smaku. 

zdjecie_16_l-gesslerd-wolinskij-jablonskaf-brezzaj-krupas-pilewicz  zdjecie_17_b-kurdej-szatanj-jablonskaj-jozefowiczn-urbanskaf-brezza

Najnowsze MARTINI ASTI VINTAGE 2016 produkowane jest w 100% z wina zebranego w jednym roku, dzięki czemu już w listopadzie konsument może cieszyć się smakiem wina zebranego w ostatnich zbiorach. W odróżnieniu od tradycyjnych win ASTI fermentacja jest tu przeprowadzana na zimno, a intensywność owocowego smaku miesza się z aromatem szałwii, rozmarynu i zielonej herbaty. W stosunku do pozostałych win z tej serii MARTINI® ASTI VINTAGE jest zdecydowanie bardziej owocowe i odświeżające. Nowość w portfolio MARTINI® podana jest w specjalnej butelce o wyglądzie nawiązującym do stylu vintage, którą zdobi okrągła, zaprojektowana na nowo etykieta oraz słynne paski racingowe Williams Martini Racing.

zdjecie_33_n-urbanska

 

O MARTINI®: 

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek alkoholowych na świecie. MARTINI®  jest liderem w produkcji wermutów, dostarczając najwyższej jakości aromatyzowany i musujący alkohol. Wielokrotnie nagradzany, wyrazisty smak MARTINI® jest efektem tajnej receptury opartej na ponad 40 naturalnych składnikach roślinnych, pochodzących z najpiękniejszych miejsc na świecie. Stworzone w 1863r. w Pessione we Włoszech, MARTINI® jest dzisiaj częścią Bacardi Group, pozostając liderem w swojej kategorii. Do portfolio marki MARTINI® należą: MARTINI® Bianco, MARTINI® Rosato, MARTINI®  Rosso, MARTINI®  Extra Dry, MARTINI®  Asti, MARTINI®  Prosecco, MARTINI® Rose, MARTINI®  Brut, MARTINI® RISERVA SPECIALE AMBRATO & RUBINO