Mille Miglia 2017 przeszło do historii

Opublikowano: 26-05-2017

Po czterech dniach zmagań na Viale Venezia w Brescii zakończył się jubileuszowy Wyścig Tysiąca Mil. 

Jubileuszowe, zorganizowane w 90 rocznicę pierwszego startu, Mille Miglia 2017 przeszło do historii. Ponad 450 ekip z całego świata wystartowało z Brescii w czwartek 18 maja. Na kierowców i ich pilotów czekało prawie 1700km niezwykle trudnych tras a także blisko 100 odcinków specjalnych  i prób czasowych. Podium tegorocznego Mille Miglia zdominowali Włosi. W rywalizacji na precyzję jady najlepsi okazali Andrea Vesco i Andrea Guerini w Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport z 1931 roku. Na drugim miejscu czteroetapowy rajd Brescia-Rzym-Brescia ukończyła para Luca Patron – Massimo Casale, a tuż za nimi uplasowali się Giordano Mozzi i Stefania Biacca.

MM2017_uroczysty lunch przed startem

Obie startujące w rajdzie załogi Perlage Team ukończyły tegoroczną trasę. Szczególne uznanie należy się jadącej Astonem Martinem DB 2/4 z 1955 załodze – Krzysztofowi i Dorocie Weka, którzy mimo poważnej awarii samochodu i przyznanych w konsekwencji punktów karnych, zdołali odrobić straty i zająć dobre miejsce w połowie stawki. 

MM2017.Perlage na paradzie

Polski udział w Najpiękniejszym Wyścigu Świata (jak nazwał Mille Miglia legendarny Enzo Ferrari) nie sprowadził się tylko do udziału w rajdowych zmaganiach. Wzorem roku ubiegłego Cisowianka Perlage jako pierwsza w historii marka z Polski wystąpiła w roli Oficjalnego Sponsora Głównego tej uważanej za najbardziej prestiżową imprezę motoryzacyjną aut klasycznych na świecie. Obecność naszej narodowej marki można było zauważyć praktycznie na każdym kroku. Woda musująca Perlage porównywana przez specjalistów klasą do najlepszych musujących win była oficjalnym napojem Mille Miglia. Charakterystyczna srebrno-niebieska puszka z limitowanej edycji Mille Miglia cieszyła się wielką popularnością pośród kierowców, ekip towarzyszących zawodnikom a także pośród widzów.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego Mille Miglia serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne emocje. Już nie możemy doczekać się kolejnego Wyścigu Tysiąca Mil. 

MM2017_kibice MM2017_Perlage Team_Padwa-Rzym MM2017_Rzym-Parma.1 MM2017_Rzym-Parma.góry MM2017_Rzym MM2017_w trasie Perlage Team w trasie