MP Legia Cup 2017: Puchar dla Agencji Eventowych

Opublikowano: 02-11-2017

W piątym meczu piłkarskim branży eventowej, rozegranym na Stadionie Legii Warszawa zwyciężyła drużyna Agencji Eventowych. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Żewłakowa pokonali drużynę Klientów 4:2. Stan rywalizacji po pięciu edycjach rozgrywek to 3:2 dla zespołu Klientów.

Na Stadionie Legii Warszawa odbyła się piąta edycja MP Legia Cup, wydarzenia organizowanego przez MeetingPlanner.pl wraz z Legią Biznes. Tradycyjnie, naprzeciwko siebie stanęły drużyny przedstawicieli agencji eventowych i ich klientów, reprezentujących korporacje i instytucje. Spotkanie na żywo komentowali Bożydar Iwonow i Bartosz Ignacik, Marcin Feddek relacjonował z poziomu murawy, rozmawiając w trakcie spotkania z zawodnikami i trenerami.
Drużyny poprowadzili trenerzy: Marcin Żewłakow, Kamil Kosowski i Artur Januszewski (drużyna Agencji Eventowych) oraz Robert Podoliński, Piotr Włodarczyk i Grzegorz Szoka (drużyna Klientów). Sędzią głównym po raz kolejny był Krzysztof „Laguna” Łaniecki. W bramce stanęli Maciej Szczęsny (drużyna Klientów) i Grzegorz Szamotulski (zespół Agencji Eventowych).

mecz
Drużyna Agencji Eventowach bardzo dobrze rozpoczęła mecz, szybko obejmując prowadzenie po celnym strzale Rafała Krzemińskiego (Berm Creative Production Group), który w ciągu kilku minut strzelił także kolejną bramkę. Na 3:0 wyprowadził drużynę Agencji Mariusz Łobasiuk (ICP Group), autor kolejnego gola.Wysokie prowadzenie uśpiło nieco Agencje Eventowe, a zmobilizowało do walki Klientów. Jeszcze w pierwszej połowie odrobili większość strat. Grzegorza Szamotulskiego pokonali Marcin Zabawa (Medisfera) oraz z karnego Wojciech Machocki (Polpharma). Do przerwy Agencje Eventowe prowadziły 3:2. – Włączyła nam się nieśmiertelność i już jest 3:2 – powiedział w przerwie meczu Wojciech Cłapiński (El Padre), kapitan Drużyny Agencji Eventowych, odpowiadając na pytanie Marcina Feddka, o to, co właśnie się wydarzyło na boisku. – Ale spokojnie, daliśmy się przeciwnikom trochę rozpędzić, natomiast takie same chcemy robić postępy jak reprezentacja Polski, czyli zakończyć ten mecz ładną wygraną – zapowiadał. – Było 3:0, dwie bramki odrobiliśmy, jeszcze ze trzy strzelimy i będzie dobrze – zapowiadał w przerwie meczu w rozmowie z Marcinem Feddkiem Wojciech Ostaszewski (Adidas), kapitan Drużyny Klientów. – Musimy lepiej wykorzystywać skrzydła i bardziej zacieśnić obronę. Siłę mamy, trzeba tylko zacząć strzelać bardziej celnie.

W drugiej połowie meczu, mimo ogromnego zaangażowania wszystkich zawodników i wielu sytuacji podbramkowych padła jedna bramka. Strzelił ją dla drużyny Agencji Eventowych Rafał Krzemiński, zdobywając tym samym hat trick, pierwszy w historii MP Legia Cup.
Trzecie trafienie Krzemińskiego dało upragnione zwycięstwo Agencjom Eventowym, Rafał Krzemiński (Berm Creative Production Group), gracz z numerem 23, został uznany przez kibiców za Zawodnika MP Legia Cup 2017.
– Powiem szczerze, nie spodziewałem się tak dobrego początku meczu – mówił po zwycięstwie drużyny Agencji Eventowych trener Marcin Żewłakow. – Forma sportowa organizatorów eventów wydaje się być naprawdę dobra. To było bardzo udane spotkanie. Ta arena, to miejsce, i przede wszystkim piłka nożna, to są ogromne emocje – podsumował. Wygraną po meczu komentował Cezary Wilemajtys, który w MP Legia Cup wystąpił po raz piąty: – Nie było to łatwe, dużo serca, dużo potu, dużo energii pozostawionych na boisku. Klienci postawili nam bardzo wysoko porzeczkę, jak zwykle, ale daliśmy radę. W szatni w przerwie naprawdę wrzało. Jesteśmy już teraz na wyciągnięcie ręki od remisu w ogólnym stanie rywalizacji.

mecz3
Od pierwszej edycji mecz branży eventowej sędziowany jest przez zespół sędziów prowadzonych przez Krzysztofa „Lagunę” Łanieckiego, który w rozmowie po meczu zaznaczył, że rośnie nie tylko forma sportowa zawodników MP Legia Cup. – To także kultura gry, kultura kontaktu z sędzią, z przeciwnikiem. Widać integrację, widać szacunek, to zapewne przekłada się na codzienną współpracę. Widać też ich ogromne zaangażowanie i emocje, jak przeżywają nieudane zagrania czy nieudane interwencje. Oni po prostu chcą – podsumował Krzysztof „Lagun” Łaniecki.
Drużyna Agencji Eventowych na stadionie przy Łazienkowskiej 3 po raz drugi wzniosła puchar MP Legia Cup, tym razem wręczył go zwycięzcom członek zarządu Legii Warszawa Łukasz Sekuła.
Jubileuszowe spotkanie powitaniem kibiców na Trybunie Zachodniej i w centrum biznesowym warszawskiej Legii otwierał Marek Kaliszuk, a właściwie jego hologram. Artysta już na żywo zapowiedział część oficjalną wydarzenia, a nastąpienie zaprezentował swoje piosenki podczas after arty. Goście zobaczyli także prapremierę jego teledysku do utworu „Bez ciebie nie ma mnie”. Piątą edycję meczu podkreślał leserowy spektakl, który wypełnił całą przestrzeń stadionu, przygotowany przez firmę Kameleon. Belvedere Catering by Design przygotowało street-foodowe menu w tematyce Tex Mex. Całe after party muzycznie rozkręcał DJ Hotfader.  W ramach MP Legia Cup zaaranżowana została mini wystawa zdjęć Macieja Szczęsnego. Podczas meczu bronił bramki drużyny Klientów, ale oprócz pasji sportowych Maciej Szczęsny to także fan muzyki jazzowej i fotografii. Połączył te pozasportowe zamiłowania. Jest autorem portretów gwiazd polskiego i światowego jazzu i bluesa.

mecz4
Piąty mecz branży eventowej MP Legia Cup odbył się na Stadionie Legii Warszawa, 19 października. Organizatorami wydarzenia są MeetingPlanner.pl i Legia Biznes. Spotkanie wyprodukowała agencja Rebelia Media. Zawodnicy zagrali w strojach przygotowanych przez sklep Nice Sport 2 Zina. Konkurs „Zawodnik meczu MP Legia Cup” zorganizowany został w partnerstwie z mProfi.pl. Catering na wydarzenie po raz piąty przygotowała Belvedere Catering by Design. Partnerami wydarzenia w strefie cateringowej były także marki Grants, Żubrówka Czarna, Torres, Królewskie i Pepsi. Sprzęt gastronomiczny dostarczyła Gastro Magic Service. Za oprawę wizualną i techniczną odpowiadała Brill AV Media, za nagłośnienie Eventroom. Efekty specjalne po raz piąty to efekt pracy Viva System. Pokaz laserowy przygotował Kameleon. Spotkanie umeblowała po raz kolejny Rent Design. Hostessy i hości reprezentowali agencję M-Duo Models. Elementy scenograficzne przygotowała Kreativa. Strefę dla dzieci przygotowało Potworkowo. System rejestracji i biletów na mecz dostarczył Syskonf, trofea i medale – Tryumf. DJ Hotfader jest reprezentowany przez agencję Music4Event. Kampania wydarzenia na ekranach led w centrum Warszawy odbyła się dzięki współpracy z Jet Line. Partnerem branżowym wydarzenia jest Klub Agencji Eventowych. Sportowo i organizacyjnie MP Legia Cup wspierała Mazurkas Group. Fotorelację z wydarzenia przygotowuje PHOTOholic.pl. Nagrody ufundowały hotele: Mistral Hotel Sport oraz Natura Mazur.