Projekty Erasmus+ w grodziskim Zespole Szkół nr 1

Opublikowano: 30-10-2015

Zespół Szkół nr 1 – Technikum nr 1 w Grodzisku Mazowieckim od 2009 r.  z sukcesem realizuje projekty mobilności przeznaczone dla młodzieży z klas gastronomicznych i hotelarskich. Do tej pory na staż zawodowy we Francji wyjechało 128 naszych uczniów.
logo

W maju 2015 r. praktykę w nicejskich restauracjach i hotelach odbyły kolejne 32 osoby, tym razem za sprawą programu ERASMUS+ (SEKTOR KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE, AKCJA 1, MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA) i projektu Gastronomia i hotelarstwo drogą do sukcesu zawodowego w zjednoczonej Europie”.

SONY DSC

SONY DSC

Już wkrótce przygotowania do wyjazdu rozpocznie następna grupa młodzieży, a stanie się to w ramach projektu  „Kształcenie w dziedzinie gastronomii i hotelarstwa odpowiedzią na potrzeby europejskiego rynku pracy”.

Stażyści w Monako

Prowadzenie tak konsekwentnej polityki jest możliwe dzięki stałej współpracy z Honorowym Konsulem RP w Nicei – Michelem Forkasiewiczem oraz tamtejszym Stowarzyszeniem Restauratorów (UNION PATRONALE DES CAFETIERS RESTAURATEURS ET METIERS DE LA NUIT CÔTE D’ AZUR). Organizacja goszcząca niezmiennie zapewnia naszym uczniom odpowiednie miejsca stażu i fachową opiekę merytoryczną. 

Koudou miejsce stażu (5)

Realizacja projektów mobilności daje szansę na poznanie zawodu, języka, innej kultury, zdobycie cennego doświadczenia, nawiązanie znajomości, usamodzielnienie się i motywuje do dalszego aktywnego kreowania swojego życia. Młodzież podnosi swoje kwalifikacje, otrzymuje międzynarodowe certyfikaty – a co za tym idzie –  staje się konkurencyjna na europejskim rynku pracy.

Le Ligure  miejsce stażu (2)

Uczestnicy projektu „Gastronomia i hotelarstwo drogą do sukcesu zawodowego w zjednoczonej Europie” – uczniowie z klas o kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa – w maju 2015 r. mieli okazję uczyć się zawodu od najlepszych we francuskiej branży gastronomiczno – hotelarskiej.

?

?

Spotkali się z dużą życzliwością i wyrozumiałością ze strony nicejskich pracodawców. Poznali tajniki kuchni francuskiej, a także śródziemnomorskiej, pogłębili umiejętności, dotyczące obsługi konsumenta i gościa hotelowego. Serdeczne relacje ze współpracownikami zaowocowały serwowaniem przez praktykantów dań kuchni polskiej. Wspólnie porównywano również polskie i francuskie zwyczaje żywieniowe.  

Le Ligure  miejsce stażu (3)

Pobyt na Lazurowym Wybrzeżu to także poznawanie ludzi, specyfiki kraju, jego kultury. Stażyści odwiedzili Szkołę Gastronomiczno – Hotelarską Lycée Paul Augier, spotkali się z przedstawicielami organizacji goszczącej oraz lokalnymi mediami. Uczniowie znaleźli również czas na zwiedzanie Nicei i jej malowniczych okolic.

SONY DSC

SONY DSC