S.PELLEGRINO YOUNG CHEF 2017 znamy zwycięzcę!

Opublikowano: 22-10-2017

Marcin Popielarz z restauracji Biały Królik w Gdyni zwyciężył w półfinale konkursu S.Pellegrino Young Chef 2017 w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki wygranej Marcin Popielarz weźmie udział w finale konkursu, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Mediolanie. 

Pięć godzin kuchennych zmagań

Dziesięciu uczestników regionalnego półfinału S.Pellegrino Young Chef miało za zadanie, aby w ciągu pięciu godzin przygotować 10 porcji swojego konkursowego dania oraz zaprezentować je przed członkami jury. Jury oceniało uczestników zwracając szczególną uwagę na pięć złotych zasad konkursu SPYC: produkt, umiejętności, talent, piękno i przekaz, czyli umiejętność przekazania w prosty sposób konkretnej wizji smaków i aromatów przygotowanego dania. Każdy z tych elementów musiał zostać wyeksponowany w konkursowym daniu, gdyż są to najistotniejsze wartości definiujące ideę fine dining – wpisaną w misję marki S.Pellegrino. 

Podczas warszawskiego półfinału swoje umiejętności zaprezentowało aż 4 reprezentantów Polski: Miłosz Grabowski z restauracji Pod Różą w Krakowie, Jan Kiliański Restauracja Główna Osobowa w Gdyni, Marcin Popielarz Restauracja Biały Królik w Gdyni, Łukasz Wącirz Restauracja Avocado w Poznaniu, ale to Marcin Popielarz zwyciężył w kulinarnych zmaganiach.  

Półfinałowa gala

18 października w Arkadach Kubickiego odbyło się uroczyste ogłoszenie zwycięzcy regionalnego półfinału. Zaproszeni goście mieli okazję spróbować słynnych Momentów przygotowanych przez przewodniczącego jury – Wojciecha Modesta Amaro, a wieczór uświetnił koncert Anny Karwan. 

„Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu tego półfinału. Wszyscy szefowie kuchni zaprezentowali wyśmienite dania, które w pełni oddawały ideę fine dining, tak istotną dla S.Pellegrino. Jestem przekonany, że Marcin Popielarz będzie godnie reprezentował naszą część Europy podczas przyszłorocznego finału w Mediolanie. Osobiście będę miał przyjemność być jego mentorem w tym przedfinałowym okresie. Jestem bardzo dumny, z wygranej Marcina, dzięki czemu będziemy mogli pokazać, że polska sztuka kulinarna stoi na bardzo wysokim poziomie.” – komentuje Wojciech Modest Amaro. 

Marcin Popielarz i Wojciech Modest Amaro 1

Więcej o S. Pellegrino i Acqua Panna:

S.Pellegrino, Acqua Panna to międzynarodowe marki wód i napojów należące do koncernu Sanpellegrino S.p.A. z siedzibą w Mediolanie. Dystrybuowane są w ponad 150 krajach na wszystkich kontynentach. Marki te są ikonami włoskiego stylu i smaku na całym świecie. Uosabiają włoski szyk, elegancję, zdrowie i dobre samopoczucie. Firma Sanpellegrino została założona w 1899 roku. Obecnie jest liderem w branży napojów we Włoszech z bogatą gamą wód mineralnych, aperitifów bezalkoholowych, napojów i herbat. 

Więcej o Nestlé Waters Polska :

Nestlé Waters Polska zajmuje się produkcją i sprzedażą wody mineralnej i źródlanej z polskich źródeł pod markami NAŁĘCZOWIANKA i Nestlé PURE LIFE. Dodatkowo spółka importuje do Polski znane międzynarodowe marki PERRIER, SAN PELLEGRINO i ACQUA PANA.  Nestlé Waters Polska jest również Parterem ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę” mającego na celu podkreślenie roli, jaką w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Więcej informacji na www.wybieramwode.pl