Wieżowce Zakaukazia

Opublikowano: 21-06-2015

Na południe od łańcucha górskiego Wielkiego Kaukazu znajduje się teren powszechnie znany jako Zakaukazie, bądź też Kaukaz Południowy. To teren składający się z trzech państw: Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu które łączą ze sobą Europę i Azję, różnorodność religii, kultur, klimatu i co ciekawe: nowoczesność z tradycją.

wiezowce.zakaukazia

 

Różnorodność.

Zakaukazie to malowniczy teren, z roku na rok coraz popularniejszy turystycznie: z północnej strony góry Kaukazu, pośród których najwyższe szczyty czterech państw: Elbrus, Szchara, Bazardüzü i Aragac przyciągają miłośników pieszych wędrówek i wspinaczek, z kolei z zachodniej strony Morze Czarne, a od wschodu największe jezioro świata: Morze Kaspijskie zwraca uwagę turystów szukających typowego wypoczynku. Nic dziwnego, że coraz częściej Zakaukazie przykuwa wzrok inwestorów.

Oryginalne wieżowce.

Dosyć głośną budową były Flame Towers, znajdujące się w stolicy Azerbejdżanu wieżowce przypominające swoim kształtem pochodnie. W zeszłym roku okrzyknięte zostały jednym z najciekawszych kompleksów budynków, i słusznie: stanowią same w sobie atrakcję turystyczną i idealnie nawiązują do tradycji: Baku to miasto rafineryjne, którego główną część bilansu płatniczego stanowi eksport ropy naftowej.

Oprócz oryginalnej budowy, Baku Flame Towers zaskakują również architekturą wnętrza. Nowoczesność, luksus i ekskluzywność to cechy jakie rzucają się w oczy po wejściu do środka. Do ciekawostek należy zaliczyć fakt dostarczenia kilkudziesięciu barów, bufetów, chłodni przez polską firmę Tanake, przodownika na rynku wyposażeń gastronomii, zarówno w Polsce jak i w skali międzynarodowej.

Po drugiej stronie Zakaukazia, w Gruzji, w nadmorskim mieście Batumi na uwagę zasługuje hotel Hilton: luksusowej sieci, rozpoznawanej na całym świecie. Wieżowiec, położony tuż koło plaży, składa się z dwóch obiektów: części stricte hotelowej i drugiej mieszkalnej. Tutaj też swój wkład miała ta sama firma Tanake: przeprowadziła całościową realizację i montaż wyposażenia i urządzeń gastronomicznych w budynku.

Tanake działa na rynku od kilkudziesięciu lat z sukcesem prowadzi nie tylko sprzedaż detaliczną (meble ze stali nierdzewnej, urządzenia gastronomiczne tj. bemar, kuchenki elektryczne, krajalnica…), ale również tworzy projekty zapleczy kuchennych i przeprowadza montaż infrastruktury gastronomicznej

5 kroków do sukcesu

Polska firma dba o relacje z klientami, profesjonalną obsługę i fachowy montaż infrastruktury gastronomicznej. Coraz częściej zagraniczni inwestorzy powierzają jej całość prac: od projektu technologicznego aż po instalację i rozruch.

Współpracę z Tanake można podzielić na pięć kroków:

1. Planowanie technologii kuchni.

2. Doradztwo w sprawie wyposażenia gastronomii (meble, urządzenia gastronomiczne).

3. Kompletacja sprzętu i transport do miejsca instalacji.

4. Montaż i rozruch.

5. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Każdy z procesów przeprowadzany jest przez fachowców w danej branży działających na rynku od wielu lat: to dlatego każda realizacja okazuje się wielkim sukcesem, a inwestorzy mogą być zadowoleni ze współpracy.

Zdjęcia z realizacji oraz aktualny przebieg prac w zakaukaskim hotelu Hilton Batumi można znaleźć na oficjalnej stronie Tanake: http://www.tanake.com.pl