Zakwalifikowani do PREELIMINACJI Bocuse d’Or Poland

Opublikowano: 07-06-2019

Bocuse d’Or jest marzeniem, tak powiedział uczestnik poprzedniej edycji polskiej selekcji tego najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego na świecie.

Żeby spełniać swoje marzenia, trzeba mieć nieograniczoną wyobraźnię, motywację i determinację oraz szczyptę smaku w pełnym tego słowa znaczeniu.
Czy kandydaci startujący w Bocuse d’Or Poland 2019 posiadają te cechy? O tym przekonamy się już niebawem.

Przed nami kolejna krajowa selekcja poprzedzona PREELIMIANACJAMI.

W tym roku również Komitet Wykonawczy podjął decyzję o przeprowadzeniu wstępnych eliminacji, w celu wyłonienia maksymalnie 6 kandydatów, którzy zaprezentują się w ostatecznej rozgrywce podczas krajowej selekcji Bocuse d’Or Poland 2019, która odbędzie się w listopadzie tego roku.

Do PREELIMINACJI konkursu Bocuse d’Or Poland mogli zgłaszać się wszyscy zainteresowani profesjonalni kucharze spełniający podstawowe wymagania (wiek, obywatelstwo polskie).

Organizatorzy otrzymali wiele zgłoszeń od młodych szefów kuchni z całej Polski. Formularz aplikacyjny poza CV kandydata, zawierał dwa szczegółowe przepisy potraw opatrzone zdjęciami.  Kandydaci mieli przygotować dwa dania: mięsne i wege. Nadesłane propozycje były bardzo ciekawe, co pokazuje, iż polscy kucharze mają ogromny potencjał i wyobraźnię kulinarną. 

Po weryfikacji wniosków pod względem formalnym oraz receptur, Komitet Wykonawczy pod przewodnictwem Adama Chrząstowskiego Prezydenta Akademii Bocuse d’Or Poland, wytypował 8 szefów kuchni do PREELIMINACJI konkursu Bocuse d’Or Poland 2019. Poniżej podajemy nazwiska szefów w kolejności alfabetycznej:

  1. Łukasz Budzik, restauracja Mennicza Fusion we Wrocławiu
  2. Ernest Jagodziński, restauracja Autentyk – Kuchnia i Ludzie w Poznaniu
  3. Jakub Kasprzak, restauracja Sezony
  4. Patryk Kwieciński, własne bistro niebawem
  5. Krzysztof Nawrocki, restauracja Karczoch w Konstancinie Jeziorna
  6. Michał Stężalski, restauracja Szara Gęś w Krakowie
  7. Patryk Studziński, Radisson Blu Hotel w Krakowie
  8. Mateusz Suliga, Hotel Unicus Palace w Krakowie

Wszystkim Szefom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

PREELIMINACJE odbędą się pod koniec czerwca 2019 roku w Akademii Kurta Schellera. 

Partnerami wydarzenia są:

Akademia Kurta Schellera, Gastro Magic Service, 123Gastro

***

Bocuse d’Or jest konkursem wysokiej klasy gotowania, który odbywa się przed publicznością i jest prezentacją najnowszych światowych trendów kulinarnych. W konkursie kładzie się duży nacisk na kreatywność, technikę, smak oraz teksturę. Bocuse d’Or ma na celu promowanie i rozwijanie młodych talentów w kraju i poza jego granicami, promowanie różnorodności dziedzictwa kulinarnego oraz polskiej gastronomii jak również zwiększenie świadomości kulinarnej kucharzy i szefów kuchni.

www.bocusedorpoland.pl

Aut. Smarten PR – oficjalny przedstawiciel marki Bocuse d’Or w Polsce