Krakowska gastronomia gra z WOŚP!

Opublikowano: 09-12-2019

Dziesięć kilogramów golonki, warsztaty wypieku chleba, tort dla dwudziestu osób, czy ekskluzywna kolacja w fine diningowej restauracji – to wszystko i wiele więcej można wylicytować na aukcjach charytatywnych krakowskiej gastronomii dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Krakowscy restauratorzy lubią pomagać i po raz kolejny postanowili to udowodnić. Na internetowych aukcjach w serwisie Allegro znajdziemy przykładowo kolację degustacyjną w baskijskiej restauracji Euskadi, dożywotnią zniżkę na tajskie jedzenie w Taju wraz z kolacją, czy też oprowadzanie po gospodarstwie Pstrąga Ojcowskiego z degustacją pysznych pstrągów i win z lokalnych winnic. Można też spędzić jeden dzień po drugiej stronie lady w piekarni Pochlebstwo lub poznać tajniki wypieku obwarzanka krakowskiego w Żywym Muzeum Obwarzanka. Gratkę dla miłośników mięsa przygotowała Kompania Kuflowa – na aukcję wystawiła ucztę z golonką i piwem dla 10 osób w dwóch swoich restauracjach: Sukiennice i Pod Wawelem. Nowo otwarty bar Neon dla zwycięzcy aukcji i jego dziesięciu przyjaciół oferuje degustację whisky prowadzoną przez eksperta w tym temacie – Mateusza Zabiegaja. Na uwagę zasługuje także pobyt wraz z kolacją w kultowym, dopiero co ponownie otwartym Hotelu Francuskim.

– Po raz drugi mobilizujemy krakowskich restauratorów do zaangażowania się w działanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszy nas, że nikogo nie trzeba przekonywać – restauracje, kawiarnie i szefowie kuchni sami zgłaszają się do nas z pomysłami na aukcje, a my je wystawiamy i promujemy wśród ludzi, którzy lubią pomagać, ale i dobrze zjeść! – wyjaśniają Karolina Milczanowska i Katarzyna Płachecka, współwłaścicielki portalu Have a Bite Kraków.

Do akcji przyłączyło się kilkadziesiąt restauracji i cały czas zgłaszają się kolejne. Kulinarnych aukcji z Krakowa jest już 90, a ich liczba ciągle rośnie. Większość licytacji potrwa do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już w tę niedzielę, 12 stycznia!

Link do wszystkich aukcji: https://allegro.pl/uzytkownik/HaveaBiteKrakow