Andrea Camastra i jego nowa restauracja

Opublikowano: 05-04-2022

Andrea Camastra i jego nowa restauracja. Nuta przyjmuje już pierwszych GościAndrea Camastra to nie tylko jeden z najlepszych Szefów Kuchni w Polsce, ale także na świecie. Wielokrotnie nagradzany przez kulinarne środowiska, w tym także wielokrotny zdobywca gwiazdki Michelin, otworzył po prawie 2 latach przerwy, nową restaurację – Nuta.

Restauracja mieści się przy placu Trzech Krzyży 10/14 i otworzyła się 28 stycznia. Obecnie, restauracja prowadzi tastingi w formie prób generalnych, a co za tym idzie, oferuje specjalne ceny.

Nuta udostępnia trzy możliwości tastingu. Pierwszy z nich to Compositore, w nim 3 dania do wyboru spośród 5 wyselekcjonowanych przez Andreę, w cenie 260 zł, drugi to Virtuoso, a w jego skład wchodzą amuse bouche, pieczywo, trzy dania, predessert, deser, petit fours, w cenie 395 zł. A trzeci, ostatni to Maestro – aperitif (do wyboru polska bądź włoska wersja), amuse bouche, pieczywo, sześć dań, pre dessert, deser, petit fours, w cenie 540 zł. Trzeba przyznać, że ceny są bardzo atrakcyjne, szczególnie że jest to restauracja, która będzie walczyła o gwiazdkę Michelin. Ceny te będą się utrzymywać tylko do zakończenia prób generalnych.

Compositore, Virtuoso, Maestro i Nuta – to wszystko nawiązuje do miłości Andrei do muzyki oraz idei note – by – note, czyli nuta do nuty. Note by note to dziedzina nauki, która opiera się na kuchni molekularnej. Na jej podstawie kucharz jest w stanie całkowicie zmienić konsystencję danego produktu czy pozbyć się nielubianego przez nas zapachu.

A co konkretnie znajdzie się w menu?

Szef Andrea Camastra przygotował m.in. kaczkę w buraczkach, paprykarz, łosoń z oscypkiem, kwaśnicę, ogórkową, chleb ze smalcem, a nawet pizzę! Warto korzystać z okazji spróbowania dań na najwyższym, światowym poziomie, u gwiazdowego Szefa Kuchni, jeszcze w bardzo okazyjnych cenach. Zachęcamy do dokonywania restauracji i cieszenia się fine diningiem w najlepszej postaci. Rezerwacji można dokonywać poprzez system do rezerwacji:

https://nuta.com.pl/#!/rezerwacje

Social Media:

FB: Nuta.Restaurant

IG: Nuta.Restaurant