Coffee Bar Academy otwiera swoje drzwi w Warszawie

Opublikowano: 22-08-2019

Jak przygotować idealne espresso? Jeśli zadawaliście sobie kiedyś takie pytanie, w Coffee Bar Academy znajdziecie na nie odpowiedź. Doświadczeni trenerzy z wieloma międzynarodowymi certyfikatami Speciality Coffee Association służą pomocą.

Dni Otwarte

Coffee Bar Academy w Warszawie, które właśnie otwiera swoje drzwi, to miejsce idealne dla poszukiwaczy kawowych wrażeń. Jeśli szukacie dużej dawki wiedzy o napojach na bazie espresso bądź alternatywnych metodach parzenia, nie mogliście trafić lepiej. Dni Otwarte w naszej szkole odbędą się 6 i 7 września w piątek w godzinach 10-18, w sobotę zaś 10-17.

Przy ul. Sterniczej 96 w Warszawie lokal przejęła pochodząca z Gliwic akademia kawy. Nowe miejsce nie ustępuje pod żadnym względem śląskiej szkole baristów. Wyposażona w pięć ekspresów jest w stanie prowadzić zajęcia dla wielu kursantów na raz. W swojej ofercie ma nie tylko szkolenia dotyczące tajników espresso i kaw mlecznych, z uwielbianymi przez baristów latte artami, organizowane są w niej także warsztaty z alternatywnych metod parzenia.

Szkolenia dla profesjonalistów

Prowadzimy nie tylko otwarte warsztaty dla osób indywidualnych, które chcą nauczyć się jak przygotować kawę w domu. Ściśle współpracujemy z kawiarniami i szkolimy pracowników. „W Coffee Bar Academy w Warszawie skupiamy się właśnie na czynniku ludzkim, który jest najważniejszym łącznikiem między gościem kawiarni a filiżanką espresso” – mówi Rafał Adamek, Mistrz Polski Barista 2006, pod którego patronatem w Gliwicach powstała szkoła. Wychodzimy z założenia, że dobra kawa to nie tylko dobry ekspres i wysokiej jakości młynek. Nawet najlepszy sprzęt nie zrobi kawy sam. By to się udało, potrzebny jest wyszkolony barista, który o kawie wiedzieć będzie wszystko. Dlatego uczestnicy kursów są naszym oczkiem w głowie. Zdajemy sobie sprawę, że odpowiednie podejście do przeszkolenia pracownika, zwrócenia uwagi na wyszkolenie go w najważniejszych aspektach pracy za barem, będzie gwarantem zaserwowania idealnego espresso. Jeśli ekspres jest sercem kawiarni, barista jest lekarzem, który o nie dba.

Kim jesteśmy?

W Coffee Bar Academy, pracuje czwórka doświadczonych trenerów/baristów. Jesteśmy ludźmi z pasją, którzy chętnie dzielą się ogromem swojej wiedzy kawowej. Od otwarcia oddziału w Gliwicach pracuje u nas Rafał Adamek utytułowany Mistrz Polski Barista z certyfikatami SCA Barista Pro, SCA Brewing Pro oraz na poziomach podstawowym z sensoryki i zielonego ziarna . Reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata baristów w 2006 roku. Prywatnie spędza czas na wędkowaniu, zajmuje się hodowlą Bulterierów Brytyjskich a z nadmiarem kofeiny radzi sobie trenując Ju-jitsu. Jego ciosy są równie mocne co espresso doppio przygotowane o poranku.

W 2016 roku dołączyła do zespołu Joanna Szataniak, finalistka mistrzostw Polski Barista 2011 oraz 2012, która próbowała także swoich sił w Coffee in Good Spirits zajmując dwa razy czwarte miejsce. Także certyfikowana na poziomie professional w ścieżce baristy i podstawowej sensorycznej. Joasie często można spotkać  na szlaku w tatrach jak parzy kawę w aeropresie. W sumie to parzy kawę wszędzie gdzie się da, byle w trasie.

W 2016 dołączył także Aleksander Krzych , mistrz śląska Latte Art, certyfikowany na poziomie professional w umiejętnościach baristy, średnio-zaawansowanej metodach alternatywnych oraz podstawowym sensoryki i zielonego ziarna. Zapalony miksolog, łączący alkohole z pasją do kina i koszykówki. Obręcze i wsady są w jego mniemaniu ciekawsze niż bramki, rzuty wolne i Lewandowski.

 Ostatnio do ekipy dołączył Piotr Mróz także z dyplomami SCA na poziomie zaawansowanym z metod alternatywnych oraz średniozaawansowanym z sensoryki. Jego pasję do espresso przebija tylko zafascynowanie dripami. Prywatnie jako jedyny w szkole nie wie czym jest hasiok (śmietnik), ale ostatnio jak był w Katowicach kupił sobie zoki (skarpetki) z wyhaftowanym napisem „szychta” (zmiana w kopalni) i myśli, że jest Ślązakiem.