Pierogi po raz kolejny zawładną stolicą!

Opublikowano: 26-11-2019

Już 1 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Pierogów Świata. Do spróbowania będzie ponad 100 smaków z całego świata!

W pierwszą niedzielę grudnia, restauratorzy z rożnych zakątków świata przygotują pierogi, które są symbolem ich rodzimej kuchni.

Na pierogi każdy ma swój własny przepis, a w zależności od kraju są one inaczej przygotowywane. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych. Pojawią się pierogi doprawiane na słodko lub ostro, gotowane, smażone lub pieczone – możliwości jest właściwie nieskończona liczba.

Już 1 grudnia będzie okazja do spróbowania pierogów dużych i małych, polskich, szlacheckich z ziemniakami, boczkiem i cebulką, gruzińskich chinkali wypełnionych rosołem, indyjskich samosów z aromatycznymi przyprawami, mandu faszerowanych mięsem wołowym o smaku koreańskiego BBQ, japońskich gyoza z kurczakiem lub warzywami, tureckich mant polewanych roztopionym masłem lub sosem, wietnamskich hacao z krewetką i imbirem, hiszpańskich empanad, tybetańskich momo, włoskich ravioli, rosyjskich pielmieni, wszystkich odmian dim sum. Będzie w czym wybierać!
To będzie niezwykła pierogowa uczta!

Dzięki Fundacji Ewdomed, wspierającej Pacjentów Hospicjum Domowego Ewdomed, będzie możliwość pomocy potrzebującym poprzez przyłączenie się do wspólnego lepienia pierogów –  uczestnicy nauczą się robienia oraz poznają tajniki ich idealnego smaku. 

Festiwal Pierogów Świata odbędzie się 1 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i potrwa od godziny 12:00 do godziny 19:00.
Bilety do nabycia online oraz w kasie biletowej na miejscu.