Polskie Sommelierki!

Opublikowano: 16-06-2019

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w najbliższą niedzielę, tj 16.06.2019 podczas Festiwalu Polskiego Wina Białe Czerowne, w Warszawie zainauguruje swoją działalnośc nowy ruch – Polskie Sommelierki.

Podczas największego święta polskiego wina Panie Kamila Dzierżawska (Pałac Mała Wieś) oraz Katarzyna Federowicz polecać będą wyselekcjonowane przez siebie wina i ich połączenia z daniami kuchni rodziny Kręglickich.

Polskie Sommelierki to incjatywa społeczna tworzoną przez kobiety dla kobiet. Naszym celem jest wspomaganie i promocja kobiet zawodowo związanych z profesją sommelierską lub mających ambicje uzyskania odpowiednich kwalifikacji w tej specjalności. Będziemy starać się o wypracowanie ich odpowiedniego miejsca w branży HoReCa oraz wspierać ich drogę do sukcesów we współzawodnictwie z kolegami po fachu”. Zamierzamy organziować wydarzenia i szkolenia z udziałem sommelierek, prezentując ich profesjonalizm.

Zapraszamy do naszej grupy wszystkie Panie zajmujące się profesjonalnie winem, pracujące w zawodzie sommelierki lub starające się o awans do tej grupy zawodowej. Naszym celem jest wspomaganie i promocja aktywności zawodowej kobiet w branży winiarskiej. Uważamy, że zasługują one na właściwe docenienie ich pasji, wiedzy i doświadczenia.

Dążymy do stworzenia przyjaznego środowiska wzajemnego wsparcia poprzez np. organizację wyjazdów studyjnych do producentów win, przeprowadzanie degustacji tematycznych.

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy na fb. Wkrótce uruchomimy także nasz profil na Instargram, gdzi ebędziemy chciały prezentować polskie sommelierki i ich winiarskie sugestie.

facebook/polskiesommelierki

My to:

Agnieszka Wojtowicz-Jach: ekspertka od komunikacji marketingowej, promotorka

działań winiarskich w Polsce, organizatorka wielu degustacji i szkoleń,

dyrektorka polskiego biura California Wines. Pasjonatka kultury w różnych

jej odsłonach.

 

Katarzyna Piecychna Odunuga: związana z branżą winiarską od ponad 15 lat,

wydawała Magazyn Wino, od 2017 prowadzi własną firmę promującą wino „Taste

It All”; zorganizowała setki degustacji i spotkań z winem i wciąż ma apetyt

na więcej.