Polsko-francuska kuchnia w najlepszym wydaniu…

Opublikowano: 15-01-2020

Maciej Majewski Szef kuchni La Brasserie Moderne, restauracji warszawskiego hotelu Sofitel Warsaw Victoria oraz Jakub Kasprzak, Szef kuchni „Sezony. Restauracja i hotel” w miejscowości Trzek, a także laureat polskiej edycji najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego na świecie – Bocuse d’Or, przygotują wyjątkową kolację na Gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Zaproponowane menu łączy w sobie polską i francuską tradycję kulinarną, a inspirowane jest smakami z Lazurowego Wybrzeża.

31 stycznia, w warszawskim hotelu Sofitel Warsaw Victoria, odbędzie się doroczna Gala CCIFP, której motywem przewodnim będzie karnawał w Nicei. Tegoroczna uroczystość, będzie nie tylko doskonałą okazją do nawiązania wartościowych kontaktów, ale także dostarczy niezapomnianych wrażeń smakowych. Doroczna Gala CCIFP w ciągu ostatnich kilku lat stała się ważnym punktem w kalendarzu polsko-francuskiego środowiska biznesowego. Poprzednia, jubileuszowa edycja zgromadziła ponad 500 gości, zarówno prezesów największych firm z kapitałem francuskim, jak i reprezentantów świata kultury, polityki oraz mediów. W tym roku do przygotowania kolacji na Gali zostali zaproszeni cenieni w środowisku kulinarnym Szefowie kuchni: Maciej Majewski oraz Jakub Kasprzak. Serwowanym podczas Gali daniom będą towarzyszyły specjalnie wyselekcjonowane na tę okazję wina, podkreślające walory smakowe przygotowanych potraw.

Maciej Majewski od 2014 roku jest szefem kuchni warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne, którą tworzył od podstaw. Stylem gotowania, w którym się spełnia, jest kuchnia polsko – francuska w wydaniu modern, bazująca na najlepszej jakości sezonowych składnikach. Na Gali CCIFP Szef Majewski zaprezentuje klasyczne danie, jakim jest sałatka nicejska, ale w zupełnie nowej odsłonie. Tradycyjne składniki, takie jak tuńczyk, pomidory czy oliwki zostaną wykorzystane w nietuzinkowych formach. Do szefa Majewskiego należy również danie główne, czyli kaczka carnavale.Podanie i kolorystyka dania, będą oddawać charakter wieczoru i temat przewodni jakim jest nicejski karnawał. Pierś kaczki podana zostanie w towarzystwie bakłażana nadziewanego prowansalskim ratatouille oraz ziemniaków konfitowanych w gęsim tłuszczu.

Jakub Kasprzak jest Szefem kuchni „Sezony. Restauracja i Hotel” w miejscowości Trzek. W 2019 roku wygrał polską selekcję Bocuse d’Or – jednego z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych na świecie. Miłośnik nowoczesnej kuchni z domieszką tradycyjnej kuchni francuskiej. Jego styl to równowaga dwóch światów: nowoczesnego połączenia smaków oraz francuskiej filozofii gotowania, wyniesionej z samego Instytutu Paula Bocuse’a w którym szkolił się w 2008 roku. Dla gości Gali Szef Kasprzak przygotuje ciepłą przystawkę – socca, czyli chrupiący chips z ciecierzycy, podany z musem z pietruszki i kurczaka z karmelizowanym bakłażanem oraz warzywami demi-glace.

Gala CCIFP jest co roku jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą – organizację zrzeszającą ponad 450 polskich i francuskich firm. Obecnie Francja jest trzecim największym inwestorem zagranicznym w Polsce. Wartość inwestycji przekracza 81 mld złotych, a liczba stworzonych bezpośrednio miejsc pracy to ponad 200 000.

Partnerem Złotym Gali jest firma Michelin.

Partnerem Srebrnym Gali jest BNP Paribas Bank Polska.

Partnerami brązowymi Gali są: Auchan Polska, Eau Thermale Avene, Bocuse d’Or Poland, Canal +, Carrefour Polska, Sodexo Polska, Sofitel Warsaw Victoria, Wyborowa Pernod Ricard.

Partnerami medialnymi Gali są: Dziennik Gazeta Prawna, Dzienik.pl, Forsal.pl, Gazeta Prawna.pl, Lepetitjournal.com, My Company, Warsaw Business Journal, Poland Today

Partnerami strategicznymi CCIFP są: Auchan Polska, BNP Paribas Bank Polska, Carrefour Polska, Grupa Publicis, Orange Polska, Wyborowa Pernod Ricard.

Więcej informacji:

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) skupia ponad 450 firm z kapitałem francuskim oraz polskim i jest jedną z najaktywniejszych izb handlowych w Polsce. Głównym celem działań Izby jest współtworzenie jak najlepszych warunków dla inwestycji i rozwoju gospodarczego w Polsce. Aktywność CCIFP w kontaktach z organami administracji państwowej oraz organizacjami pracodawców sprzyja współpracy i wymianie doświadczeń biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami z Francji i Polski. Izba zajmuje się również promocją najlepszych praktyk oraz rozwiązań biznesowych zapewniających rozwój gospodarczy i społeczny. Francusko-Polska Izba Gospodarcza powstała w kwietniu 1994 roku z inicjatywy przedsiębiorców francuskich i należy do Związku Francuskich Izb Przemysłowo-Handlowych (CCIFI) zrzeszającego 115 Izb francuskich na świecie. www.ccifp.pl

La Brasserie Moderne. Położona w samym centrum Warszawy, La Brasserie Moderne jest współczesną interpretacją klasycznej francuskiej brasserie, oferującej bogate menu, oparte na najlepszych sezonowych produktach. Dania według koncepcji Szefa kuchni Macieja Majewskiego są wynikiem jego kulinarnych pasji i zaangażowania. Menu jest finezyjnym połączeniem tradycyjnej francuskiej kuchni z polskimi akcentami, w nowoczesnym wydaniu. Wszystkie dania są przygotowywane w otwartej kuchni na oczach gości, którzy mogą delektować się zapachami kuchni francuskiej. Imponująca kolekcja najlepszych roczników win jest doskonałym uzupełnieniem kulinarnej przygody w La Brasserie Moderne. Elegancja restauracji jest podkreślona przez wyrafinowane wnętrza projektu światowej klasy architekta Didier Gomez. Ostatnie trzy lata z rzędu La Brasserie Moderne została wyróżniona przez Poland’s 100 Best Restaurants nagrodą Grand Award 3 widelce + .

Bocuse d’Or to najbardziej prestiżowy konkurs kulinarny świata. Idea konkursu: zebranie 24 młodych szefów kuchni z całego świata, spośród najbardziej obiecujących talentów ich pokolenia i przygotowanie przez nich znakomitych potraw w ciągu 5 godzin 35 minut, przed publicznością. O rozstrzygnięciu Wielkiego Finału decyduje jury złożone z najwybitniejszych szefów kuchni na świecie. www.bocusedorpoland.pl