Projekt Widelec

Opublikowano: 15-05-2019

Projekt Widelec to konkurs kulinarny zainicjowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej. Ludzi o nieprzeciętnej wyobraźni i szalonych pomysłach, dzięki czemu tworzą najprężniej działającą organizację na Politechnice Warszawskiej.

Studenci znani są z tego, że najlepiej jest szybko i tanio, i nie chodzi tu tylko o jedzenie. Dlatego dużą popularnością cieszą się fast-foody, potrawy typu instant oraz wszelkiego rodzaju zapychacze. Nie trzeba mówić, że nie jest to najzdrowsza dieta. Jednak możemy wśród studentów znaleźć takich, którzy przyrządzają posiłki samemu. Są to osoby które zaczęły gotować z przymusu (przeprowadzka do akademika, wynajmowane mieszkanie etc.) jak i osoby, które już wcześniej odkryły radość jaką daje gotowanie. Część z nich odnalazła w tym pasję. Konkurs ten ma na celu pokazać, że przygotowywanie posiłków wcale nie jest nudne, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Podczas finału wydarzenia uczestnicy będą mieli tylko 60 minut na przygotowanie smacznego i estetycznego dania głównego. Następnie zostaną poddani ocenie trzyosobowego jury, które wyłoni najlepszego kucharza wśród studentów. 

1 CZERWCA 2019

Tegoroczna, piąta edycja projektu odbędzie się 1 czerwca 2019 roku. Temat przewodni konkursu to „Smaki Świata”. Organizatorzy liczą na potrawy nieoczywiste i mało znane zainspirowane mniejszymi i większymi podróżami, stawiają na różnorodność i nietuzinkowość.

W skład jury wejdą, miedzy innymi: Matteo Brunetti oraz Michał Fabiszewski.

Doskonałe dopełnienie organizacji całego projektu stanowi Akademia Kulinarna Let’s Go Cook, w której odbędzie się finał konkursu.

Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda i niezapomniane emocje!