VarioCookingCenter – nowy wymiar gotowania z RATIONAL

Opublikowano: 04-04-2019

Rekordowa prędkość nagrzewania: od 0 do 200°C w 2,5 minuty

2,5 minuty! Tylko tyle wystarczy, aby włączyć urządzenie i rozpocząć smażenie. To zadanie specjalne osiągalne z VarioCookingCenter firmy RATIONAL. Urządzenie wyposażone w wysoce wydajny system grzewczy VarioBoost stanowi gwarancję oszczędności czasu i kosztów w profesjonalnej kuchni. 

Obsługa w ramach a’la carte wymaga jednocześnie szybkości i elastyczności. Dotyczy to szczególnie błyskawicznego przygotowywania dań – na przykład idealnie usmażonego steka czy smakowicie przyrządzonego risotto z łososiem. Dlatego bardzo istotny jest czas nagrzewania urządzenia już od samego momentu włączenia. 

VarioCookingCenter cechuje rekordowa prędkość nagrzewania od 0 do 200°C. Urządzenie utrzymuje daną temperaturę nawet po umieszczeniu w nim dużej ilości zimnych produktów. Siatkowa struktura opatentowanego systemu grzewczego VarioBoost oddaje temperaturę przez cienkie dno kadzi, a następnie szybko i równomiernie przekazuje ją do przyrządzanych potraw, zapobiegając przypaleniu i kipieniu. 

– Opatentowany system grzewczy VarioBoost pozwala kucharzom osiągać pożądane rezultaty nawet o 4 razy szybciej, zużywając przy tym nawet 40% mniej energii niż tradycyjne sprzęty kuchenne. Dzięki wyjątkowej mocy grzewczej temperatura jest utrzymywana na stałym poziomie, a  sok nie wydostaje się przy tym z mięsa, co oznacza lepszą jakość potraw i nawet o 17% niższy spadek masy produktu wyjaśnia Daniel Sielicki, National Corporate Chef w RATIONAL Sp. z o.o.

Za pomocą VarioCookingCenter możliwe jest zarówno gotowanie, smażenie, jak i frytowanie. Nie potrzeba dodatkowych sprzętów. Specjalistom z firmy RATIONAL udało sie osiągnąć prosty i jednocześnie imponujacy sposób uzyskania oszczędności czasu, co w szczegóności zauważalne jest na przykładzie gotowania makaronu. 

Wielofunkcyjne urządzenie zaprezentowano podczas Targów EuroGastro.