Smakowita jesień Mateusza Gesslera

Opublikowano: 26-09-2019

SMAKOWITA JESIEŃ

Mateusz Gessler dla Pasażu Tesco

 

Jesień to niezwykle klimatyczna pora roku. Kolorowe liście, długie spacery, grube swetry, wieczory spędzane z kubkiem herbaty przy kominku i w towarzystwie ciekawej książki to kwintesencja tej wyjątkowej pory roku. Jesienna aura sprzyja też kulinarnym eksperymentom chociaż może wydawać się, że po obfitującym w smaki lecie, nie ma wiele do zaoferowania naszym kubkom smakowym. To jednak zupełnie mylne przeświadczenie! Jesień ma swoje wyjątkowe i niepowtarzalne smaki, które będą prawdziwym umilaczem coraz chłodniejszych i krótszych dni. Jeśli jednak brak Ci pomysłu na jesienne przekąski, sprawdź przepisy przygotowane przez znanego kucharza i restauratora Mateusza Gesslera, stworzone specjalnie na wyjątkowy jubileusz znanych centrów handlowych. Wspomniane przepisy są kwintesencją jesiennych smaków i w dodatku są bardzo proste i szybkie do przygotowania!

Kolorowy jogurt z nasionami chia

Kolorowe i kreatywne śniadanie to idealny początek jesiennego dnia! Poznaj przepis Mateusza Gesslera na dodający energii jogurt z nasionami chia!

Czas przygotowania: 20 minut

Poziom trudności: łatwe

Liczba porcji: 2

Przygotuj:

200 ml soku z czarnej porzeczki

200 ml jogurtu naturalnego

6 łyżek nasion chia

2 łyżki płatków kukurydzianych

Do soku z czarnej porzeczki wsyp 4 łyżki nasion chia, a do jogurtu 2 łyżki nasion i odstaw na noc do lodówki. Następnego dnia rano nasiona spęcznieją i zagęszczą sok i jogurt. Do szerokiej szklanki układaj kolejno: jogurt, sok, warstwa płatków, jogurt, sok, warstwa płatków, aż do wyczerpania składników. Dodatkowo, można dodać według upodobań orzechy laskowe lub migdały.

Po więcej kulinarnych inspiracji na jesienne dania zapraszamy na stronę Pasażu Tesco do zakładki „porady” http://pasaztesco.pl/porady/.