Burger z mięsa lwa potrawą na Mundial

Opublikowano: 24-06-2010

Ciekawe danie wprowadziła do swojego menu z okazji  Piłkarskich Mistrzostw Świata pewna restauracja w Arizonie. Fani Mundialu mogą zamówić tam hamburgery z mięsa lwów, które według właścicieli mają wzbudzać skojarzenia z Afryką, gdzie rozgrywają się wszystkie mecze Mistrzostw.

1285840_african_lion_2.jpg

Pomyśleliśmy, że skoro Mundial odbywa się w Afryce… burger z lwa mógłby być interesujący dla bardziej odważnych klientów – powiedział właściciel lokalu Cameron Selogie.

Nie spodziewał się on jednak, że ta pozycja wzbudzi falę protestów od obrońców praw zwierząt. Do jego restauracji Il Vinaio, znajdującej się niedaleko Phoenix w miejscowości Mesa napłynęły setki maili potępiających to danie. Choć Selogie twierdzi, że lwy afrykańskie są objęte ochroną, ale nie grozi im wyginięcie,  a rzecznik Ministerstwa Rolnictwa USA, Jim Brownlee zapewnia, że mięso lwa jest nietypowe, ale nie ma na niego żadnego zakazu.

Do Il Vinaio zamówiono 5 kg mięsa z afrykańskich lwów, z farmy hodowlanej w Illinois. Miesza się je z mielona wołowiną i wydaje około 15 porcji dziennie. 1097100_burger.jpg

Osoby żądne tak niecodziennych doznań smakowych zapłacą za to danie 21 dolarów.

Ten nietypowy burger to kolejny przykład na to jak restauratorzy prześcigają się z pomysłami starając się wykorzystać czas Mundialu na ściągnięcie jak największej liczby klientów.

Źródło: www.nydailynews.com