Costa Coffee debiutuje w Gemini Park Bielsko-Biała

Opublikowano: 19-09-2019

Gemini Park Bielsko-Biała poszerza ofertę kawiarnianą. Nowym najemcą, który właśnie otworzył tu swój lokal jest Costa Coffee.

W Gemini Park Bielsko-Biała przybywa nowych najemców! Tylko ostatnie tygodnie przyniosły tutaj aż 7 nowych umów najmu z polskimi i zagranicznymi markami. Część ma już za sobą otwarcie. Wśród nich jest Costa Coffee.
Brytyjska sieć kawiarni właśnie otworzyła w Gemini Park mający 70 m kw. lokal. Usytuowany został on w obrębie zmodernizowanej niedawno strefy eventowej. Przestrzeń ta, wypełniona m.in. specjalną wykładziną, atrakcjami dla najmłodszych i pufami, powstała w dużej mierze z myślą o nowym najemcy.
Costa Coffee została ulokowana w centrum komfortowej i nowoczesnej przestrzeni spotkań i wydarzeń. Tym samym lokal zwraca na siebie uwagę klientów i łatwo do niego trafić. Co więcej, stał się kolejnym ciekawym punktem, w którym nasi klienci mogą spędzać wolny czas, spotkać się ze znajomymi lub popracować  – mówi Joanna Zemczak, senior leasing manager w Gemini Holding.
W ofercie kawiarni znaleźć można bogatą gamę kaw klasycznych i smakowych, w tym m.in. americano, corto, espresso, flat white latte, cappuciono czy chai caffe latte. Menu wypełniają także ciasta i desery oraz produkty słone np. kanapki, grillowane tortille, quiche, bagietki. Nie brakuje tutaj także sałatek, jogurtów i owsianek.
Costa Coffee dopełnia ofertę kawiarni, którą już zgromadziliśmy w Gemini Park. Wprowadza także do tej oferty wiele elementów, których nam do tej pory brakowało. Zyskują na tym przede wszystkim klienci, którzy teraz pod ręką będą mieć jedną z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych kawiarni w Polsce – mówi Zemczak.
Na nowym otwarciu zyskuje także cała oferta gastronomiczna Gemini Park. Ta, razem z Costa Coffee, składa się już z 16 lokali! Oprócz dopiero co otwartego, klienci znajdują tutaj wiele zagranicznych sieci restauracyjnych, w tym m.in. McDonald’s, KFC, Pizza Hut czy Subway. Ponadto swoje restauracje ma tu także Ron Del, Sushi Samuraj, Salad Fantasy, Doner Kebab. Oferta kawiarniana obejmuje z kolei m.in. Lodomanię, Grycan i Cukiernię Sowę.
Dzięki inwestycji w rozbudowę 5 lat temu, a także skutecznie realizowanej strategii leasingowej i efektywnemu marketingowi, systematycznie udaje się nam poszerzać ofertę gastronomiczną o kolejne znane marki lokalne, ogólnopolskie, ale także o zasięgu międzynarodowym marki, które w Gemini Park dostrzegają solidnego partnera na Podbeskidziu mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała.
–  Tym samym tworzymy jedną z najszerszych ofert tego typu w regionie. W tej można znaleźć już lokale takich formatów, jak chociażby refuel&relax, impulse, fast casual oraz casual dining, czyli wszystkie obecne w najnowocześniejszych galeriach w Polsce, które dziś skupiają się m.in. na poszerzaniu tego segmentu – dodaje.
Na Costa Coffee rozwój oferty jednak nie poprzestaje – zapowiada dyrekcja obiektu. Wkrótce do oferty dołączy także Silver Dragon, sieciowa restauracja z kuchnią orientalną m.in. wietnamską i tajską. Na etapie projektowania jest także modernizacja całej strefy food court. W jej efekcie powstanie nowoczesna przestrzeń łącząca funkcję restauracji z miejscem wypoczynku. Za jej przebudowę odpowiadać będzie pracownia Zuo Architecture, znanaz realizacji m.in. dla Gare Saint Lazare w Paryżu, @7 Center w Montpellier czy Musee Guggenheim w Helsinkach.
Gemini Park to dziś nie tylko miejsce robienia udanych zakupów, ale także spędzania czasu wolnego, co potwierdza chociażby ogromna popularność obiektu w niedziele wolne od handlu. Wpływ na to ma przede wszystkim najszersza na Podbeskidziu oferta gastronomiczna, rozrywkowa i usługowa, która obejmuje aż 16 restauracji i kawiarni, 10 salowe kino, fitness club i park rozrywki „W DECHE! a także aż 29 punktów usługowych Wkrótce ta oferta zyska kolejny ciekawy element w postaci restauracji Silver Dragon – mówi Brączek.
Dzięki tak szerokiej ofercie nasi klienci znajdują u nas coraz więcej atrakcji, które wypełniają czas po pracy, w weekendy lub podczas wypadu na zakupy. W ten sposób nie tylko zmieniamy postrzeganie obiektu, stając się w oczach klientów i rynku coraz bardziej galerią społecznościową, ale także umacniamy wizerunek galerii rodzinnej. Ten efekt, obok rozwoju gastronomii, potęguje także dynamiczny rozwój oferty rozrywkowej w ostatnich latach, na czele, której stoi dziś 10-salowe kino, fitness club i stale rozwijany, mający dziś 10,5 tys. m kw. park rozrywki „W DECHE!” – dodaje.

Nic więc dziwnego, że Gemini Park doceniają najemcy. – 10 letnie doświadczenie centrum handlowego Gemini Park w Bielsko-Białej sprawia, że jest to dziś jedno z najdynamiczniej rozwijających się centrów handlowych na Podbeskidziu, a także jedno z nielicznych w regionie, które notuje stale rosnącą liczbę klientów, wbrew negatywnym trendom na rynku. Dogodne położenie, łatwy dojazd jak i duży parking to domena galerii Gemini Park. Obiekt cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród klientów w tym rejonie kraju. Bielsko Biała jest prężnie rozwijającym się miastem, stolicą regionu z dużym potencjałem, stąd też nasza decyzja o otwarciu tutaj kolejnej naszej kawiarni komentuje Karolina Pietyra – Senior Expansion Manager, Costa Coffee.
I dodaje: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Gemini Park Bielsko Biała. Jesteśmy przekonani, że to początek owocnej współpracy, nie bez przyczyny zdecydowaliśmy się otworzyć naszą drugą kawiarnię w Bielsku Białej właśnie w galerii Gemini Park, patrząc na długoletnią historię centrum jak i jej stabilną obecność na rynku bielskim. Dodatkowo galeria zaproponowała nam dogodną lokalizację i partnerskie zasady współpracy.