Dr. Irena Eris Tasty Stories

Opublikowano: 26-10-2018

To magiczne miejsce… Jedyne takie w Polsce. Przebywając tam człowiek naprawdę odpoczywa i zapomina o całym świecie. – Tak relacjonuje swój udział w kolejnej edycji „Dr Irena Eris Tasty Stories” redaktor naczelna Portalu Newsgastro Małgorzata Piotrowska.

– Projekt został stworzony przez Hotele SPA Dr Irena Eris, ale dla mnie twarzą, a przede wszystkim duszą wydarzenia jest Anna Pikuła – dyrektorka ds. marketingu. Niezwykle cenię sobie jej pomysły i jej estetykę i nie ukrywam, że z przyjemnością obserwowałam z jakim zaangażowaniem podejmowała gości – uczestników „Dr Irena Eris Tasty Stories” – opowiada redaktor Piotrowska. Każda edycja to pewna historia, którą organizatorzy opowiadają smakiem produktów pozyskanych od lokalnych producentów, ale też „godnych naśladowania społeczników, pracowników i szefów kuchni Hoteli SPA oraz innych pięknych ludzi, których życie na co dzień jest związane z kuchnią, regionem i otoczeniem Hoteli SPA Dr Irena Eris”. – Każdego roku jest to inna historia i zupełnie nowa podróż, choć wspólnym mianownikiem wszystkich edycji jest wyśmienita kuchnia, fantastyczni ludzie, spójna, dobrze dopracowana idea i poczucie naprawdę dobrze wykorzystanego czasu. – mówi nasza redaktor naczelna. – Niezwykle cenny jest fakt, że udział w wydarzeniu pozostawia w człowieku trwały ślad. W tym roku organizatorom udało się trafić z przekazem, że naprawdę warto wykorzystywać produkty regionalne. Nie tylko dla podkreślenia chęci identyfikowania się z tym, co nasze, co po sąsiedzku. Ale też z uwagi na ekologię czy ograniczenie kosztów. 

Tegoroczna, mazursko-warmińska edycja projektu była poświęcona wyłącznie kobietom. Utalentowane szefowe kuchni – Agnieszka Wilbrandt z Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie i zaproszone do współpracy – Mariola Monczak (Restauracja Pod Papugami i uczestniczka Top Chef 2018) oraz Sylwia Stachyra (zwyciężczyni Top Chef 2018 i założycielka „CookShe”) wydały degustacyjną Kolację One, inspirując się przepisami bohaterek „tasty stories”. Dopełnieniem wspólnie przygotowanych dań z najlepszej jakości produktów regionalnych były wina dobrane przez sommeliera z Wineonline oraz towarzyszące im ciekawostki i anegdoty. – Nie sposób pominąć kwestii niezwykłej aranżacji stołu i faktu, że każdego roku wygląda on zupełnie inaczej. Tym razem motywem przewodnim była brzoza. Dla mnie najważniejsze jest związane z tym uczucie przyjemnego zaskoczenia, którego doświadczam przy każdej edycji. – wspomina Małgorzata Piotrowska. 

„Dr Irena Eris Tasty Stories” miało miejsce w dniach 19 – 21 października i było szczelnie wypełnione atrakcjami. W piątek odbyło się spotkanie otwarte z bohaterami tegorocznej i ubiegłorocznej edycji połączone z degustacją produktów regionalnych z ognia i grilla. A wieczorem miała miejsce kolacja „ze specjalną wkładką „Dr Irena Eris Tasty Stories”. Sobotni poranek powitano śniadaniem ze stołem regionalnym – z produktami od lokalnych dostawców i wytwórców – m.in. bohaterów „Dr Irena Eris Tasty Stories”. Następnie odbył się pokaz filmu „Boginie jedzenia” połączony z  dyskusją z udziałem szefowych kuchni, które wydały kolację „One”- Agnieszką Wilbrandt, Sylwią Stachyrą oraz Mariolą Monczak. Ta ekskluzywna kolacja miała miejsce w Gospodzie Sielanka, a na menu serwowane podczas tego wieczoru „złożyły się opowieści, filmy oraz dania stworzone na bazie inspiracji kulinarnych pochodzących od bohaterów „Dr Irena Eris Tasty Stories”. – To były niezwykłe chwile, które spowodowały, że długo jeszcze będzie co wspominać i opowiadać. Pragnę bardzo podziękować Ani za możliwość współpracy z przy tym wyjątkowym projekcie.

A wszystko to odbyło się między innymi przy wsparciu głównego partnera Gminy Ostróda.