Food Business Awards 2019

Opublikowano: 25-09-2019

Food Business Awards 2019 dla dwóch restauracji z Grupy Jarczyńskiego Cantinetta Otto Pompieri oraz restauracja Der Elefant zostały nagrodzone w konkursie Food Business Awards 2019 organizowanym przez BROG B2B.

W tym roku padł rekord zgłoszeń do konkursu, który towarzyszył XVII Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum 2019. Nadesłano ich aż 350 ze 100 restauracji oraz inicjatyw gastronomicznych z całej Polski.

W kategorii „Restauracje z obsługą kelnerską działającą indywidualnie” zwyciężyła cantinetta Otto Pompieri. W uzasadnieniu werdyktu członkowie jury napisali m.in.: „Live cooking połączony z dobrym smakiem szefa kuchni stanowi całość, dla której zawsze z chęcią zaglądam do tej restauracji”.

Z kolei za restaurację z „Najlepszym menu” uznano Der Elefanta. Jeden z jurorów swój wybór umotywował w ten sposób: „To chyba ulubione dziecko restauratora Artura Jarczyńskiego.
A dla mnie – restauracja z najlepszym menu w stolicy. Co tutaj znaczy Fishmarket – musicie sami zobaczyć”.

Obie restauracje znajdują się w zabytkowej kamienicy Plac Bankowy 1 w Warszawie i należą do znanego restauratora Artura Jarczyńskiego, który od 28 lat z sukcesem prowadzi biznes gastronomiczny.

Do finału konkursu weszły również inne restauracje z Grupy Jarczyńskiego: Jeff`s – w kategorii Restauracja z Obsługą Kelnerską, Podwale 25 Kompania Piwna – w kategorii Tradycyjna Kuchnia Polska oraz Shipudei Berek – w kategorii Tradycyjne Kuchnie Świata oraz Najlepsze Menu.

Źródło : Communication Unlimited Sp. z o.o.