Pierre Hermé nowym Prezydentem!

Opublikowano: 14-09-2019

We wtorek, 10 września 2019r. Klub Coupe du Monde de la Pâtisserie powołał Pierre’a Hermé na nowego przewodniczącego konkursu Coupe du Monde de la Pâtisserie.

Pierre Hermé, światowej sławy francuski cukiernik i mistrz czekolady, rozpoczął karierę w wieku 14 lat jako praktykant Gastona Lenôtre. W 2016 roku został uznany za Najlepszego Cukiernika Świata (World’s Best Pastry Chef) przez World’s 50 Best Restaurants i jako czwarty najbardziej wpływowy Francuz na świecie przez Vanity Fair w 2016 r. Pierre Hermé stworzył własną markę w 1998 roku z udziałem Charlesa Znaty.
Narzucił swoją wyjątkową wizję i jej kreacje, w tym subtelne skojarzenia, takie jak malina, róża i liczi, których używa do deseru Ispahan. Zrewolucjonizował także tradycje i na początku 2000 roku stał się punktem odniesienia dla przemysłu cukierniczego na całym świecie. Pierre Hermé został wybrany na przewodniczącego Coupe du Monde de la Pâtisserie zarówno ze względu na jego genialny talent cukierniczy, jak i międzynarodową pozycję. Konkurs ujawnił w ciągu ostatnich 30 lat najlepsze młode talenty jak Christophe Michalak, Angelo Musa, Quentin Bailly lub ostatnio Etienne Leroy, Pierre Marcolini, wszyscy zwycięzcy Pucharu Świata. Jego zaangażowanie w branżę cukierniczą, z pewnością pomoże odkryć talenty jutra.

Pierre Hermé idzie śladami Gabriela Paillasson, człowieka, który poświęcił swoje życie i karierę znakomitej słodkiej sztuce i powołał konkurs 30 lat temu. Gabriel Paillasson jest posiadaczem dwóch wyróżnień „Meilleur Ouvrier de France” i odegrał kluczową rolę w zagwarantowaniu, że Coupe du Monde de la Pâtisserie stał się prestiżowym konkursem, który jest uznawany przez wszystkich dzisiaj, a który zostaje Honorowym Prezydentem. Pierre Hermé bez wątpienia utrwali podstawowe wartości, w tym doskonałość oraz dzielenie się umiejętnościami i wiedzą.

Kolejnym etapem konkursu Coupe du Monde de la Pâtisserie jest Europejska Selekcja, 12 i 13 stycznia 2020 r., podczas targów Europain w Paryżu.

zdjęcie: Stephane de Bourgies