Pasta World Championship za nami!

Opublikowano: 30-10-2018

Polak jednym z 5 najlepszych kucharzy w konkursie Pasta World Championship! Mistrzostwa wygrywa reprezentantka Stanów Zjednoczonych

W dniach 24-25 października w Mediolanie odbyły się Barilla Pasta World Championship. W trakcie dwóch dni rywalizacji 17 kucharzy z całego świata przygotowało w sumie 29 autorskich potraw, których wspólnym mianownikiem była włoska pasta, czyli makaron.

Polak w pierwszej piątce Pasta World Championship

W pierwszym etapie w kulinarne szranki stanęło 17 kucharzy z całego świata. Do kolejnego etapu wybranych zostało 10 z nich. Następnie wyłoniono 5 najlepszych, wśród których, obok przedstawicieli Norwegii, Chin, Stanów Zjednocznonych i Włoch, znalazł się Polak – Paweł Gałecki, utalentowany kucharz z lubelskiej restauracji PIANO. 

Znalezienie się w pierwszej piątce jest dla mnie wyróżnieniem, ale i mobilizacją do dalszej pracy i rozwoju swoich kulinarnych umiejętności. Konkurenci trzymali wysoki poziom a jury oceniało potrawy bardzo wnikliwie. Tym bardziej jestem szczęśliwy i bardzo dumny, że moje dwa dania, które miałem okazję przygotować podczas Mistrzostw spotkały się z pozytywną oceną i dały mi szansę na przejście do kolejnych etapów. Udział w konkursie był dla mnie inspiracją i niezwykłą przygodą i cieszę się, że miałem okazję w niej uczestniczyć – tak mówił Paweł Gałecki na zakończenie Pasta World Championship. Paweł Gałecki

Stany Zjednoczone kontra Chiny

Do ostatniego etapu zakwalifikowały się dwie osoby, Carolina Diaz ze Stanów Zjednoczonych oraz Toby Wang z Chin. Ich zadaniem było przygotowanie klasycznego spaghetti al pomodoro, ale w wersji autorskiej. Istotne było zachowanie szacunku do tradycji kuchni włoskiej. Danie miało wpisywać się w trend Eat positive, czyli jedz smacznie, pięknie, radośnie, ale i zdrowo. 

Master of Pasta kolejny rok w rękach USA

Po emocjonującej rozgrywce między przedstwicielką Stanów Zjednoczonych i reprezentantem Chin
6-osobowe jury podjęło decyzję. Tytuł Master of Pasta otrzymała Carolina Diaz, mieszkająca na stałe w Chicago ceniąca sobie sztukę tworzenia doświadczeń kulinarnych. Na co dzień pracuje  w restauracji „Terzo Piano“ w Instytucie Sztuki.

Więcej informacji dotyczących Pasta World Championship, pełna lista uczestników i ich biogramy oraz skład jury na stronie:

www.pastaworldchampionship.com

***

Barilla to włoski producent najwyższej jakości makaronów i sosów dystrybuowanych na terenie całego świata od ponad 140 lat. W Polsce dostępne są makarony w wersji klasycznej, takie jak na przykład: Farfalle, Penne Rigate, Fusilli, Spaghetti, po bardziej wyszukane z linii Collezione: Castellane, Orecchiette, Casarecce, Tagliatelle, Pappardelle czy Lasagne. Oprócz odmian klasycznych, Barilla stworzyła również makarony pełnoziarniste. Aby skomponować idealne dania, Barilla oferuje wiele rodzajów sosów i pesto, od znanych i popularnych, jak na przykład Bolognese, Arrabbiata czy Pesto alla Genovese, po bardziej unikalne receptury, takie jak Pecorino i Ricotta.