Targi ruszyły

Opublikowano: 05-06-2009


Targi gastronomiczne IGLOKRAK-a w Szycach

5 czerwca br odbyły się w Park Hotelu w Szycach targi gastronomiczne, zorganizowane przez Regionalne Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego ?IGLOKRAK? Sp. z o.o., w których wzięło udział 27 partnerów firmyTargi odwiedziło około 700 klientów branży HoReCa.
Imprezę podkręcał ? znany i ceniony ? Karol Okrasa, członek Klubu Szefów Kuchni,

 

który dokonał prezentacji stoisk oraz nowych trendów i rozwiązań w gastronomii. Oprawę muzyczną zapewniła grupa Rean z konferansjerem, prezentującym  tańce latynoamerykańskie, standardowe oraz pokaz akrobatów.
Wśród firm, prezentujących swoje wyroby znalazły się:
Zielona Budka ? z lodami o smaku czekolady i chilli,
Nestle – z kremem brulee,
Aviko
– z paseczkami kałamarnicy olbrzymiej, 
Limito – z owocami morza oraz
Fritar – producent mrożonek ze swoim najnowszym produktem ?Szybką Frytką?, którego podkoszulki nosiły nie tylko hostessy ale także tancerze i obsługujący grill kucharze. – Szybka frytka, ze względu na krótki okres smażenia sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczy się szybki czas przygotowania posiłku ? mówi Justyna Cholewiak asystent ds. sprzedaży Fritar. – Wyprodukowana na najnowszej, w pełni zautomatyzowanej linii technologicznej firmy jest produktem najlepszej jakości, podobnie jak pozostałe mrożonki z marki Premium.
W imprezie wzięli także udział: Społem Kielce, Fama, Fanex, FarmFrites, Galbani, ABEL, FVZ, Frosta, Algida, Lantmannen, McCain, Bonduelle, Oerlemans, Łowicz, Unilever, Pudliszki, Vandemoortele, Nestle (lody), Farm Frites, Kamis Irwing oraz Polmos Lublin ze swoja wódką orkiszową. – Tegoroczny sukces marki to rezultat technologii produkcji Polmosu Lublin – powiedział przedstawiciel firmy. – Zdecydowaliśmy się wykorzystać pszenicę ? orkisz jako jeden z najbardziej cenionych i najdroższych składników, z których można wyprodukować alkohol, właśnie do produkcji wódki ORKISZ.

Degustacja  nie ograniczała się wyłącznie do testowania  produktów nowości firm, smakowitego cateringu oraz wyśmienitych potraw z grilla  przygotowanych przez siec firmy Cesare Ristorante ? odwiedzający mogli także skosztować wymyślnych dań, przygotowywanych ?na zamówienie? przez znanych i cenionych na rynku gastronomicznym kucharzy, prezentujących kunszt kulinarny z użyciem produktów takich firm jak: Kamis, Fritar, Vandemoortele, Nestle, Bonduelle oraz Unilever.
Ogromną frekwencję (w 15 minut po otwarciu targów na miejscu był już tłum odwiedzających) zapewniła nie tylko obecność sławnego Szefa Kuchni,
ale także doskonała organizacja targów, dzięki której odwiedzający nie nudzili się nawet przez chwilę, mogąc jednocześnie nawiązywać relacje biznesowe w miłej i przyjemnej atmosferze. Iglokrak przy udziale w/w Partnerów przygotował i rozlosował dla klientów gastronomicznych około 200 nagród i pakietów produktowych.
AB