Złota Agnieszka Cieślar – Mistrzostwa Świata IBA

Opublikowano: 10-10-2018

Tegoroczne Mistrzostwa Świata International Bartenders Association IBA w Talinie przyniosły Polsce złoto, które wywalczyła fantastyczna barmanka – Agnieszka Cieślar. Mistrzyni świata w kategorii „Long drink” w udzielonym wywiadzie przyznała, że barmaństwo jest jej pasją od 8 lat, a zwycięstwo w tych prestiżowych zmaganiach było jej wielkim marzeniem. 

IBA – czyli International Bartenders Association jest demokratyczną organizacją, która zrzesza barmanów z całego świata, poprzez ich narodowe stowarzyszenia. W założeniu wśród najważniejszych celów IBA jest umożliwianie członkom wymiany doświadczeń oraz nowych idei w miksologii i kulturze picia, a także międzynarodowa integracja barmanów. Ponadto: udzielanie poparcia dla wiedzy i dobrych zwyczajów picia, dalsza standaryzacja mixed drinków i ważne dla środowiska barmanów – organizowanie Międzynarodowych Konkursów Cocktaili (ICC). Każdego roku odbywają się one w różnych stolicach świata, a tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane w Tallinie w Estonii. – Barmański tydzień był przepełniony różnymi atrakcjami, zorganizowanymi na najwyższym poziomie. W zmaganiach barmańskich brało udział około 60 przedstawicieli różnych państw. 4.10.2018 r. odbył się konkurs klasyczny, w którym wywalczyłam mistrzostwo świata w kategorii „Long drink”. – opowiadała mistrzyni świata z Wisły. Agnieszka Cieślar swoją przygodę z barmaństwem rozpoczęła bardzo wcześnie, jeszcze podczas nauki w technikum hotelarskim w Wiśle. Ciężka praca, determinacja, odwaga, by brać udział w wielu konkursach dla juniorów sprawiły, że jej umiejętności stawały się coraz bardziej profesjonalne. Rozwijała je również po ukończeniu szkoły,  została także członkiem Stowarzyszenia Polskich Barmanów – jedynej organizacji w Polsce należącej do International Bartenders Association. W 2016 roku wygrała klasyfikację Grand Prix i zdobyła tytuł Barmana roku 2016. 

Przy okazji warto przypomnieć, że to już drugi sukces reprezentanta barmanów z Polski. W 2014 roku na Mistrzostwach Świata w Cape Town na południu Afryki spotkali się barmani z 60 krajów świata zrzeszeni w International Bartenders Association (IBA) na 63 Światowym Kongresie. Podczas tego wydarzenia Wojciech Urbański zdobył najwyższe trofeum w stylu klasycznym, wygrywając kategorię Pre Dinner Cocktail.

http://infobeskidy.eu/mistrzyni-swiata-z-wisly,a821