Trzy gwiazdki Michelin na Gali CCIFP

Opublikowano: 09-02-2018

Philippe Mille z Restauracji Le Parc w zamku Les Crayères w Szampanii, uhonorowanej dwiema gwiazdkami Michelin, Wojciech Modest Amaro Szef kuchni atelier Amaro, pierwszej restauracji w Polsce, która zdobyła gwiazdkę Michelin, oraz Maciej Majewski z warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne przygotują wyjątkową kolację na Gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Zaproponowane menu łączy w sobie polską i francuską tradycję kulinarną.

9 lutego, w warszawskim hotelu Sofitel Warsaw Victoria, odbędzie się doroczna Gala CCIFP, której motywem przewodnim będzie francuski szampan. Przed galą odbyła się konferencja prasowa dla zaproszonych dziennikarzy. Tegoroczna uroczystość, będzie nie tylko doskonałą okazją do nawiązania wartościowych kontaktów, ale także dostarczy niezapomnianych wrażeń smakowych. Doroczna Gala CCIFP w ciągu ostatnich kilku lat stała się ważnym punktem w kalendarzu polsko-francuskiego środowiska biznesowego. Poprzednia edycja zgromadziła ponad 500 gości, zarówno prezesów największych firm z kapitałem francuskim, jak i reprezentantów świata kultury, polityki oraz mediów. W tym roku do przygotowania kolacji na Gali zostali zaproszeni cenieni w środowisku kulinarnym Szefowie kuchni: Philippe Mille, Wojciech Modest Amaro oraz Maciej Majewski, którzy wspólnie mogą się pochwalić aż trzema gwiazdkami Michelin – najwyższym wyróżnieniem w świecie gastronomii. Serwowanym podczas Gali daniom będą towarzyszyły specjalnie wyselekcjonowane na tę okazję szampany, podkreślające walory smakowe przygotowanych potraw.

Philippe Mille od 2010 roku jest szefem kuchni restauracji Le Parc oraz Brasserie Le Jardin w posiadłości Domaine Les Crayères. Wielokrotnie zdobywał najważniejsze nagrody świata kulinarnego. Jego talent został doceniony również przez recenzentów Przewodnika Michelin, którzy wyróżnili go dwiema gwiazdkami. Kuchnia Mille’a zbudowana jest wokół trzech osi, jakimi są: produkt, sposób jego przyrządzenia oraz przyprawienia. Na Gali CCIFP Szef Mille przygotuje danie główne:  delikatne małże Św. Jakuba z nutą cytrusową i esencją z szampana oraz słupki z buraka żółtego i kandyzowanego selera, którym będą towarzyszyć płatki pieczarek brunatnych z chrupiącą posypką z kasztanów. Smak dania podkreśli Champagne Perrier-Jouët Blason Rosé.  

Wojciech Modest Amaro jest odpowiedzialny za przygotowanie zimnej przystawki oraz deseru dla gości Gali CCIFP. Wojciech Modest Amaro to najbardziej uznany na świecie polski kucharz. W 2012 roku atelier Amaro jako pierwsza restauracja w Polsce została wyróżniona przez przewodnik Michelin Wschodzącą  Gwiazdką, a w 2013 roku ta „promesa” została zmieniona na pełnowartościową, historyczną, pierwszą dla Polski Gwiazdkę Michelin. Zimną przystawką przygotowaną przez Szefa Amaro będzie śledź na sałatce z awokado, ogórka i kwiatów kopru włoskiego, przykryty pianą z szampana, ginu i koperku z karmelizowanymi igłami świerku. Smak przystawki podkreśli szampan Champagne Marquis de Bel Aires Brut. Natomiast deser, który zaserwuje gościom to bakłażan gotowany w syropie z czarnego bzu z lodami chałwowymi i słonym makiem. Do tego dania idealnie pasuje szampan z dominującym szczepem pinot noir – Champagne Drappier Carte d’Or Brut.

Maciej Majewski od 2014 roku jest szefem kuchni warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne, którą tworzył od podstaw. Stylem gotowania, w którym się spełnia, jest kuchnia polsko – francuska w wydaniu modern, bazująca na najlepszej jakości sezonowych składnikach. Na Gali CCIFP Szef Majewski jest odpowiedzialny za przygotowanie ciepłej przystawki oraz serów. Daniem przyrządzonym przez Macieja Majewskiego będzie grasica cielęca z pietruszką i fenkułowo-cytrynową gremolatą. Majewski  przygotuje także wariację wokół sera Chaource, gdzie tradycja harmonijnie łączy się nowoczesnością. 

Gala CCIFP jest jednym z najważniejszych, dorocznych wydarzeń organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą, która zrzesza ponad 450 polskich i francuskich firm. Warto pamiętać, że Francja jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w naszym kraju, a skumulowana wartość francuskich inwestycji wynosi blisko 18 mld euro, co przekłada się na ćwierć miliona stworzonych miejsc pracy. Gala jest zatem doskonałym momentem do promocji Francji w Polsce i nawiązywania relacji pomiędzy polskimi i francuskimi przedsiębiorcami.

Partnerami Gali organizowanej przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą są: Bank BGŻ BNP Paribas, DS Automobiles, France 24, Orange Polska, Parfums Christian Dior, Pierre Fabre Dermo-Cosmétique Polska i marka AVENE, Sanofi, Sofitel Warsaw Victoria oraz Wyborowa Pernod Ricard. Partnerami medialnymi Gali są: Kuchnia +, Lepetitjournal.com, L’Officiel Polska, Magazyn USTA, My Company Polska oraz Warsaw Business Journal. Partnerami wspierającymi są: Eleganza Palace, Eventwide Warszawa, Gastro Magic Service oraz Wine Avenue. Partnerami strategicznymi CCIFP są: Auchan Polska, Carrefour Polska, PSA Groupe – Citroen, DS. Automobiles, Peugeot, Orange Polska.

 

Menu degustacyjne do pobrania

*************

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) skupia ponad 450 firm z kapitałem francuskim oraz polskim i jest jedną z najaktywniejszych izb handlowych w Polsce. Głównym celem działań Izby jest współtworzenie jak najlepszych warunków dla inwestycji i rozwoju gospodarczego w Polsce. Aktywność CCIFP w kontaktach z organami administracji państwowej oraz organizacjami pracodawców sprzyja współpracy i wymianie doświadczeń biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami z Francji i Polski. Izba zajmuje się również promocją najlepszych praktyk oraz rozwiązań biznesowych zapewniających rozwój gospodarczy i społeczny. Francusko-Polska Izba Gospodarcza powstała w kwietniu 1994 roku z inicjatywy przedsiębiorców francuskich i należy do Związku Francuskich Izb Przemysłowo-Handlowych (CCIFI) zrzeszającego 115 Izb francuskich na świecie. 

Strona internetowa: www.ccifp.pl