Prognoza pogody na 1 i 2 kwietnia

Opublikowano: 01-04-2010

obrazek

01.04. Warszawa (PAP) – Nad południową i zachodnią Europą zalegają wyże, nad pozostałymi obszarami pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Norwegią, Morzem Północny i Alpami. …obrazek

01.04. Warszawa (PAP) – Nad południową i zachodnią Europą zalegają wyże, nad pozostałymi obszarami pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Norwegią, Morzem Północny i Alpami. Polska południowa będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, pozostałe rejony będą w zasięgu zatoki niżowej. Z zachodu będzie napływać chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Dziś w dzień zachmurzenie umiarkowane, jedynie początkowo na północnym wschodzie, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st.C lokalnie w rejonie Zatoki Gdańskiej do 8 st.C na zachodnim wybrzeżu oraz do 13 st.C lokalnie w centrum i na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-zachodni, na wschodzie i południu kraju zachodni.

W nocy na południowym zachodzie i południu kraju pochmurno i miejscami opady deszczu, które chwilami mogą być o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie mgły. Temperatura minimalna od 0 st.C lokalnie na północy do 5 st.C miejscami na południowym zachodzie kraju. Wiatr słaby, z kierunków zmiennych.

Jutro w dzień pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, które na południowym zachodzie kraju mogą być umiarkowane. Nie powinno padać na Podlasiu, Suwalszczyźnie, w zachodniej Wielkopolsce i na Nizinie Szczecińskiej. Temperatura maksymalna od 7 st.C lokalnie w rejonie Zatoki Gdańskiej do 10, 11 st.C w centrum i na południu, 12 st.C na zachodzie, oraz do 13 st.C na wschodzie kraju. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

Dziś w Warszawie w dzień dość pogodnie, ale chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st.C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 3 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego.

Jutro w dzień zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

Dziś w Warszawie w południe ciśnienie wyniesie 996 hPa. (PAP)

sto/