Prognoza pogody na 12 i 13 kwietnia

Opublikowano: 12-04-2010

12.04. Warszawa (PAP) – Basen Morza Śródziemnego oraz Bałkany znajdują się pod wpływem płytkich niżów. Pogodę w pozostałej części kontynentu kształtuje rozległy wyż znad północno-zachodzniej Rosji i Atlantyku. Północna część Polski jest na skraju tego wyżu, w powietrzu polarno-kontynentalnym, …

12.04. Warszawa (PAP) – Basen Morza Śródziemnego oraz Bałkany znajdują się pod wpływem płytkich niżów. Pogodę w pozostałej części kontynentu kształtuje rozległy wyż znad północno-zachodzniej Rosji i Atlantyku. Północna część Polski jest na skraju tego wyżu, w powietrzu polarno-kontynentalnym, a pozostała część pod wpływem płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem znad południowej Europy, w wilgotnym powietrzu polarno-morskim – informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie dziś w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadało.

W poniedziałek na południu kraju zachmurzenie duże lub całkowite i od Dolnego Śląska po Małopolskę miejscami słabe opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub umiarkowane, okresami duże i po południu miejscami, głównie na południu Wielkopolski i w centrum, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 stopni C na krańcach południowo-zachodnich, około 14C w centrum, do 16 C miejscami na Podlasiu, nad samym morzem oraz w rejonach podgórskich chłodniej od 7 C do 10 C. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu i Pomorzu okresami dość silny w porywach do 45 km/h, północno-wschodni.

W nocy na południu Polski zachmurzenie duże i na krańcach południowo-zachodnich opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub umiarkowane, na północy lokalnie możliwe mgły. Temperatura minimalnana od 0 C do 5 C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

We wtorek na południu kraju zachmurzenie duże i od Dolnego Śląska po Małopolskę miejscami opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10 C miejscami na południu do 16 C na wschodzie, jedynie nad samym morzem chłodniej od 8 C do 10 C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W Warszawie będzie dziś zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 15 C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 4 C. Wiatr słaby, wschodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 16 C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. (PAP)

saw/