Prognoza pogody na 2 i 3 kwietnia

Opublikowano: 02-04-2010

obrazek

02.04. Warszawa (PAP) – Nad Europą północno-wschodnią zalega wyż. Centralna i południowa część kontynentu jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, a pozostałe rejony są w zasięgu niżów. …obrazek

02.04. Warszawa (PAP) – Nad Europą północno-wschodnią zalega wyż. Centralna i południowa część kontynentu jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, a pozostałe rejony są w zasięgu niżów. Polska północna i wschodnia będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w pozostałych rejonach kraju pogodę ukształtuje aktywny ośrodek niżowy z frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napływać będzie do nas chłodne powietrze polarno-morskie, jedynie krańce południowo-wschodnie pozostaną w nieco cieplejszej masie powietrza – informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie dziś w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadało.

W piątek we wschodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, na Śląsku o natężeniu umiarkowanym, po południu od zachodu większe przejaśnienia i zanik opadów. Na Przedgórzu Sudeckim opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Karkonoszach, Tatrach oraz w partiach szczytowych Beskidów opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 i 9řC na Pomorzu oraz w strefie opadów, do 10 i 14řC na pozostałym obszarze. Wiatr słaby z kierunków zachodnich i północnych, a na wschodzie z kierunków zmieniających się.

W nocy na zachodzie i północy Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pochmurno z opadami deszczu, a w Tatrach i Beskidach śniegu. Temperatura minimalna od 0 do 4řC, a na północy miejscami przygruntowe przymrozki do -3řC. Wiatr słaby zmienny.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami niewielkie opady deszczu, głównie na północy, w centrum i na południowym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 6řC lokalnie na Pomorzu, 8 i 10řC na północy i wschodzie kraju, do 13řC miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby z kierunków południowych, jedynie na północnym wschodzie z kierunków zachodnich.

W piątek w Warszawie na ogół pogodnie, w drugiej części dnia wzrost zachmurzenia do dużego, możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna 14řC. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 4řC. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie początkowo duże i możliwe zanikające opady deszczu. W ciągu dnia stopniowe rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 12řC. Wiatr słaby, zmienny. (PAP)

saw/