Prognoza pogody na 26 i 27 marca

Opublikowano: 26-03-2010

obrazek

26.03. Warszawa (PAP) – Jak informuje IMGW Europa wschodnia znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będzie rozległy niż z rejonu Wysp …obrazek

26.03. Warszawa (PAP) – Jak informuje IMGW Europa wschodnia znajdzie się w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będzie rozległy niż z rejonu Wysp Brytyjskich.

Polska znajdzie się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Ukrainy, a niżem z rejonu Wysp Brytyjskich. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14 st C na Suwalszczyźnie do 22 st C na południu kraju. Na większości obszaru kraju od 16 do 20 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W górach wiatr halny, w porywach do 70 km/h, a w partiach szczytowych do 120 km/h.

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Na zachodzie kraju, później w centrum przelotne opady deszczu, w partiach szczytowych gór deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 5 st C na Nizinie Szczecińskiej do 8 st C w centrum i na wschodzie, oraz do 9 st C w Małopolsce. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, od zachodu będzie skręcać na południowo-zachodni. W górach początkowo wiatr halny, później wiatr skręci na zachodni. W partiach szczytowych porywy wiatru do 120 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, na szczytach gór deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st C lokalnie na Kaszubach do 13 st C na Podkarpaciu. Na przeważającym obszarze kraju od 9 do 12 st C.

Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, w północno-zachodniej części kraju miejscami dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st C.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 8 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Przejściowo opady mogą być dość intensywne. Temperatura maksymalna 10 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. (PAP)

mp/