Prognoza pogody na 29 i 30 marca

Opublikowano: 29-03-2010

obrazek

29.03. Warszawa (PAP) – Półwysep Bałkański i Apeniński znajdą się pod wpływem wyżu z centrum nad Morzem Śródziemnym. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą układy niżowe …obrazek

29.03. Warszawa (PAP) – Półwysep Bałkański i Apeniński znajdą się pod wpływem wyżu z centrum nad Morzem Śródziemnym. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu niżu znad południowej Skandynawii, w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza. Przez obszar kraju z południowego zachodu na północny wschód przemieszczał się będzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie ciepła, polarno-morska masa powietrza – informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie dziś w południe wyniesie 995 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przed południem w południowo-wschodniej części kraju rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza w północno-zachodniej połowie Polski opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 řC na północy do 14 řC w Małopolsce i na Podkarpaciu. Na większości obszaru kraju od 10 do 13 řC. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, w północno-wschodniej połowie kraju okresami duże i tam miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 do 7 řC, jedynie na Pomorzu Gdańskim chłodniej ok. 3 řC. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr będzie się wzmagać do silnego i porywistego, na szczytach gór porywy do 100 km/h.

We wtorek będzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, jedynie na północy kraju początkowo miejscami pochmurno i możliwy deszcz. Temperatura maksymalna od 14 řC na północy do 17 řC w centrum oraz do 20 řC na południu. Wiatr południowo-wschodni i południowy, przeważnie umiarkowany, lokalnie porywy do 50 km/h. W górach wiatr halny. W obszarach podgórskich wiatr miejscami dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, a na szczytach gór wiatr silny i bardzo silny w porywach do 120 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami, zwłaszcza w drugiej części dnia opady deszczu. Temperatura maksymalna 12řC. Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni skręcający na południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Zanikające opady deszczu. Temperatura minimalna 7řC. Wiatr słaby, południowy. We wtorek w stolicy będzie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 17řC. Wiatr umiarkowany, południowy. (PAP)

saw/