Prognoza pogody na 30 i 31 marca

Opublikowano: 30-03-2010

obrazek

30.03. Warszawa (PAP) – Nad Europą dominują niże, tylko na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie zalegają układy wysokiego ciśnienia. Polska znajduje się w zasięgu rozległego niżu …obrazek

30.03. Warszawa (PAP) – Nad Europą dominują niże, tylko na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie zalegają układy wysokiego ciśnienia. Polska znajduje się w zasięgu rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich, w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza napływającej z południa – informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12 st. lokalnie na Wybrzeżu, do 17 st. w centrum, oraz do 20 st. miejscami na południu kraju. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywy do 50 km/h, południowy i południowo-wschodni. W górach wiatr halny, w porywach do 70 km/h, a w partiach szczytowych do 120 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na zachodzie kraju stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami opady deszczu. Na północy kraju lokalne mgły. Temperatura minimalna od 6 do 9 st. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywy do 50 km/h, południowy i południowo-wschodni. W górach wiatr halny, w porywach do 70 km/h, a w partiach szczytowych do 120 km/h. W środę na krańcach północno-wschodnich Polski pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami i okresami opady deszczu, miejscami silniejsze, lokalnie możliwe burze. Po południu od zachodu kraju postępujące większe przejaśnienia i zanik opadów. Temperatura maksymalna od 7 st. miejscami na Pomorzu, 10 st. na zachodzie kraju, do 13 st. w centrum, oraz do 17 st. na wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach 50 km/h, południowy, od zachodu kraju stopniowo skręcający na zachodni, a na wybrzeżu północno-zachodni. W Tatrach początkowo jeszcze wiatr halny.

W Warszawie we wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni i południowy. W środę początkowo pogodnie. W ciągu dnia wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-wschodni, skręcający na południowo-zachodni. (PAP)

ral/