Prognoza pogody na 31 marca i 1 kwietnia

Opublikowano: 31-03-2010

obrazek

31.03. Warszawa (PAP) – Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże, tylko na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie zalegają układy wysokiego ciśnienia.

Polska …obrazek

31.03. Warszawa (PAP) – Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże, tylko na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie zalegają układy wysokiego ciśnienia.

Polska znajduje się w zasięgu rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich, z przemieszczającym się frontem atmosferycznym, za którym zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i zacznie wzrastać.

W środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu. Miejscami opady będą dość intensywne. Strefa zachmurzenia i opadów przemieści się na wschód, gdzie początkowo będzie jeszcze dość pogodnie. Po południu zanik opadów i większe przejaśnienia na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 8 st C miejscami na Pomorzu i w kotlinach sudeckich, 10 st C na zachodzie kraju, do 15 st C w centrum oraz do 17 st C na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, w porywach 50 km/h, południowo-wschodni i południowy, od zachodu kraju stopniowo skręcający na południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach początkowo wiatr halny, na Pogórzu porywy do 70 km/h, a wysoko w Tatrach do 130 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, na północnym wschodzie i wschodzie kraju początkowo duże z opadami deszczu, stopniowo od zachodu zanikającymi. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i w centrum rozpogodzenia i mgły. Temperatura minimalna od -2 st C lokalnie w kotlinach sudeckich i 1 st C na zachodzie kraju, do 3 st C w centrum, oraz do 6 st C na północnym wschodzie. Wiatr słaby, na wschodzie kraju z kierunków zachodnich, a na zachodzie z kierunków południowych.

W czwartek rano miejscami, zwłaszcza na południu i w centrum kraju rozpogodzenia i mgły. W dzień zachmurzenie umiarkowane, jedynie początkowo na północnym wschodzie, a po południu na zachodnim Wybrzeżu pochmurno i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 st C na Wybrzeżu, 10 st C na północy i zachodzie kraju, do 11 i 13 st C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych, na wschodzie początkowo zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże, po południu przelotne opady deszczu. Temperatura

maksymalna wyniesie około 16, 17 st C. Wiatr słaby wzrastający do umiarkowanego, przejściowo może być porywisty, południowo-wschodni, skręcający na południowo-zachodni. Nocą początkowo zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, w drugiej części nocy większe przejaśnienia lub rozpogodzenie. Możliwa mgła. Temperatura minimalna 4 st C. Wiatr umiarkowany, słabnący w ciągu nocy, południowo-zachodni i zachodni. W czwartek w stolicy dość pogodnie, zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni. (PAP)

mp/