Prognoza pogody na 4 kwietnia

Opublikowano: 04-04-2010

obrazek

04.04. Warszawa (PAP) – Europa centralna i północna znajdują się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują układy wyżowe. Polska jest w zasięgu …obrazek

04.04. Warszawa (PAP) – Europa centralna i północna znajdują się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują układy wyżowe. Polska jest w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Holandią. Na zachodzie zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Pozostała część kraju pozostanie w dość ciepłej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W ciągu dnia na zachodzie kraju, a potem także i na Wybrzeżu zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9, 10 st. C na Zachodnim Wybrzeżu, około 12, 14 st. C od Wielkopolski po Suwalszczyznę do 15, 17 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni. W rejonach górskich wiatr dość silny, porywisty, w porywach do 50 km/h. W Tatrach halny, w porywach do 70-90 km/h. (PAP)

zab/