Prognoza pogody na 6 i 7 kwietnia

Opublikowano: 06-04-2010

obrazek

06.04. Warszawa (PAP) – Nad Europą dominują wyże, tylko rejon Morza Czarnego, częściowo Europa Środkowa oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się pod wpływem niżów. Zachodnia część Polski znajduje …obrazek

06.04. Warszawa (PAP) – Nad Europą dominują wyże, tylko rejon Morza Czarnego, częściowo Europa Środkowa oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się pod wpływem niżów. Zachodnia część Polski znajduje się pod wpływem klina wyżu znad Niemiec. Pozostała część kraju pozostanie z zasięgu zatoki niżu znad Morza Czarnego, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodna polarno-morska masa powietrza.

Dziś w zachodniej połowie Polski zachmurzenie przeważnie umiarkowane i na ogół bez opadów. Na wschodzie pochmurno i opady deszczu, na krańcach wschodnich chwilami o natężeniu umiarkowanym. W Beskidach, Tatrach, oraz na Podhalu opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 7 i 9 st.C w opadach na wschodzie i południu kraju oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej, do 10 i 12 st.C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w Małopolsce i na Górnym Śląsku okresami porywisty, w porywach do 50 km/h, północno-zachodni, a na wschodzie kraju północny.W nocy na zachodzie, północy oraz w centrum kraju rozpogodzenia i liczne mgły, lokalnie osadzające szadź. Na pozostałym obszarze pochmurno z przejaśnieniami i okresami opady deszczu. W partiach szczytowych Tatr i Beskidów opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 i 2 st.C w strefie rozpogodzeń na zachodzie kraju, do 3 i 5 st.C na wschodzie w strefie opadów deszczu. W kotlinach sudeckich i miejscami na Pomorzu przymrozki do -2 st.C. Wiatr słaby, na zachodzie kraju zmienny, na wschodzie z kierunków północnych.

Jutro w dzień przeważnie pogodnie, jedynie na krańcach południowych i wschodnich kraju miejscami większe zachmurzenie i przelotne opady deszczu. W partiach szczytowych Tatr i Beskidów okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 10 st.C miejscami na wschodzie, do 13 st.C w centrum, oraz do 15 st.C na krańcach zachodnich, chłodniej jedynie lokalnie nad Zatoką Gdańską, około 8 st.C. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany, na zachodzie kraju południowo-wschodni, na wschodzie z kierunków północnych.

Dziś w Warszawie zachmurzenie na ogół duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9, 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno zachodni.

W nocy początkowo pochmurno i zanikające opady deszczu, w drugiej części nocy większe przejaśnienia. Temperatura minimalna 4 st.C. Wiatr słaby, północno zachodni.

Jutro w dzień pogodnie. Temperatura maksymalna 11, 12 st.C. Wiatr słaby, północny.

Dziś w południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie ulegało nieznacznym wahaniom. (PAP)

sto/