Prognoza pogody na 7 i 8 kwietnia

Opublikowano: 07-04-2010

obrazek

07.04.Warszawa (PAP) – Europa zachodnia, środkowa i północno-wschodnia są w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominują układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Przeważająca część …obrazek

07.04.Warszawa (PAP) – Europa zachodnia, środkowa i północno-wschodnia są w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominują układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Przeważająca część Polski jest pod wpływem wyżu, jedynie w województwach wschodnich pogodę kształtuje jeszcze zatoka niżowa i pofalowany front atmosferycznego. Z północnego zachodu napływa do nas chłodne, polarno-morskie powietrze – informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie dziś w południe wyniesie 1014 hPa i będzie ulegać niewielkim wahaniom.

W środę słonecznie, jedynie na krańcach południowych i wschodnich kraju miejscami zachmurzenie duże i słabe opady deszczu. W partiach szczytowych Tatr i Beskidów okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 9°C na południowym wschodzie, 13°C w centrum do 13 i 15°C na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie kraju południowo-wschodni, na wschodzie północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na krańcach południowo-wschodnich pochmurno. Miejscami mgła (lokalne osadzające szadź). Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 0 do 2°C, lokalnie na północy kraju i w kotlinach Sudeckich przymrozki do -2°C, a najcieplej na krańcach południowo-wschodnich, około 4°C. Wiatr słaby zmienny, z przewagą północno-wschodniego.

W czwartek w Polsce zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna od 12°C na północnym wschodzie, 15°C w centrum do 17°C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

W środę w Warszawie będzie zachmurzenie duże, w ciągu dnia stopniowe rozpogodzenie. Temperatura maksymalna 13°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 2°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czwartek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 15°C. Wiatr słaby, wschodni. (PAP)

saw/