Prognoza pogody na 8 i 9 kwietnia

Opublikowano: 08-04-2010

obrazek

08.04. Warszawa (PAP) – Jak informuje IMGW Europa zachodnia, środkowa i północno-wschodnia są w zasięgu wyżów, nad pozostałymi obszarami kontynentu dominować będą układy niżowe z frontami …obrazek

08.04. Warszawa (PAP) – Jak informuje IMGW Europa zachodnia, środkowa i północno-wschodnia są w zasięgu wyżów, nad pozostałymi obszarami kontynentu dominować będą układy niżowe z frontami atmosferycznymi.

Polska jest pod wpływem wyżu znad Łotwy. Pozostajemy w tej samej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

W czwartek przeważać będzie zachmurzenie małe, tylko na wschodzie i w centrum (Podlasie, Mazowsze, woj. świętokrzyskie, łódzkie, Lubelszczyzna i Podkarpacie) miejscami więcej chmur (zanikających), ale padać nie powinno. Temperatura maksymalna od 12, 13 st C na

północnym wschodzie kraju do 14, 17 st C na pozostałym obszarze, tylko w rejonie Zatoki Gdańskiej chłodniej, około 6 do 8 st C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy na przeważającym obszarze kraju pogodnie, jedynie na krańcach zachodnich zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia opadów deszczu. Miejscami, zwłaszcza w części południowo-wschodniej kraju silniejsze zamglenia i lokalne mgły. Temperatura minimalna na wschodzie, w centrum i na południu kraju od 0 do 3 st C z lokalnymi przymrozkami do -2 st C. Na Pomorzu, Wybrzeżu i na zachodzie kraju temperatura minimalna od 3 do 6 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni, na północnym-zachodzie skręcający na kierunki zachodnie.

W piątek z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Padać nie powinno na krańcach południowo-wschodnich, a po południu także w zachodniej Wielkopolsce. Temperatura maksymalna od 9, 10 st C lokalnie nad samym morzem, około 12, 14 st C od Suwalszczyzny poprzez Kujawy po Dolny Śląsk do 16, 17 st C na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, w południowo-wschodniej części kraju południowy i południowo-wschodni, na pozostałym obszarze zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w czwartek początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

przejaśnieniami. Stopniowe rozpogodzenie. Nie powinno padać. Temperatura maksymalna 15 st C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe, okresowo umiarkowane. Możliwa mgła. Temperatura minimalna 2 st C, a przy gruncie przymrozek -1 st C. Wiatr

słaby, południowo-wschodni. W piątek w stolicy początkowo zachmurzenie małe, od około południa wzrastające do całkowitego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 17 st C. Wiatr słaby, po południu umiarkowany, okresowo porywisty, południowo-wschodni. (PAP)

mp/