Prognoza pogody na 9 i 10 kwietnia

Opublikowano: 09-04-2010

obrazek

09.04. Warszawa (PAP) – Nad Europą dominują układy wysokiego ciśnienia, jedynie częściowo Europa centralna znajdzie się pod wpływem płytkiej zatoki niżowej. Polska centralna i wschodnia jest …obrazek

09.04. Warszawa (PAP) – Nad Europą dominują układy wysokiego ciśnienia, jedynie częściowo Europa centralna znajdzie się pod wpływem płytkiej zatoki niżowej. Polska centralna i wschodnia jest w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, pozostała część kraju znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad Anglią. Z zachodu napływa chłodne, polarno-morskie powietrze, tylko krańce wschodnie pozostaną w cieplejszym powietrzu polarno-morskim.

Dziś w całym kraju wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego, miejscami, zwłaszcza w pasie od Pomorza Gdańskiego, Żuław i Warmii przez centrum kraju po Górny Śląsk i Małopolskę wystąpią słabe opady deszczu. Rano miejscami, zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie kraju mgły. Temperatura maksymalna od 8 st.C na Pomorzu, około 14 st.C w centrum, do 17 st.C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie kraju zachodni i północno-zachodni, na pozostałym obszarze wiatr z kierunków południowych skręci na zachodnie.

W nocy zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na zachodzie kraju. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie opady deszczu, na Pomorzu opady deszczu miejscami przejdą w deszcz ze śniegiem. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 2 st.C do 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Jutro w dzień pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na Pomorzu miejscami opady deszczu ze śniegiem. W górach okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Karpatach miejscami intensywne. Temperatura maksymalna od 5 st.C na Pomorzu, około 8 st.C w centrum, do 10 st.C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st.C. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni. W dzień pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 9 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Dziś w Warszawie ciśnienie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać. (PAP)

sto/