Bocuse d’Or Poland ON TOUR 2024

Opublikowano: 29-04-2024

Po spektakularnym sukcesie pierwszej edycji kulinarnej inicjatywy Akademii Bocuse d’Or Poland w 2022 roku, przyszedł czas na drugą odsłonę Bocuse d’Or Poland ON TOUR, projektu skierowanego do miłośników dobrego jedzenia, dla których kuchnia jest prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Podczas cyklu kolacji Bocuse d’Or Poland ON TOUR, które odbędą się w całej Polsce, Goście z pewnością wejdą na wyższy poziom świadomości kulinarnej, gdy będą próbować dań przygotowanych przez finalistów krajowej selekcji 2023, czy szefów z Akademii Bocuse d’Or Poland. Będzie to również wyjątkowa okazja, by spotkać autorytety polskiej i zagranicznej sceny kulinarnej, a dla wszystkich fine dining lovers i foodies nie lada gratka do odkrywania nowych smaków i śledzenia trendów kulinarnych.

Celem projektu jest przede wszystkim promocja marki Bocuse d’Or, skierowana nie tylko do profesjonalistów, ale również dla wszystkich miłośników gotowania na światowym poziomie.

W tegorocznej edycji, będzie sporo niespodzianek, nie tylko na podniebieniu, które bez wątpienia wywołają niejeden efekt wow. Bowiem niektóre kolacje gościnnie przygotują również zagraniczni szefowie kuchni z restauracji oznaczonych gwiazdkami Michelin oraz z Bocuse d’Or Winners. A zatem będzie nieprzeciętnie i wyjątkowo w każdym calu.

Na kulinarnej trasie ON TOUR pojawią się również nowe miasta, restauracje i hotele, które idealnie wpisują się DNA marki Bocuse d’Or. Dlatego można mieć pewność, że każda kolacja, będzie wspaniałym wydarzeniem, na najwyższym światowym poziomie, zarówno dla amatorów jak i koneserów wysublimowanych smaków, dla których dbałość o najmniejszy szczegół jest niezwykle istotna.

W tym roku motywem przewodnim jest ART OF PLATE, czyli krótko mówiąc sztuka na talerzu, o którą zadbają wszyscy biorący udział w projekcie głowni aktorzy – szefowie kuchni. Będą nowoczesne kreacje, elegancki minimalizm, precyzja i polskie wysokiej jakości produkty. Możemy zatem liczyć na prawdziwy kulinarny artyzm, który intryguje i wzmaga apetyt na pierwsze kolacje.
Już dzisiaj zarezerwujcie w kalendarzu dwie pierwsze daty, premierowa koalicja edycji 2024 już 24 maja w Chef’s Table by Ernest Jagodziński w Poznaniu, a kolejna 21 czerwca w jednej z najlepszych sopockich restauracji – White Marlin. O kolejnych terminach i miejscach wydarzeń poinformujemy niebawem.

Bocuse d’Or Poland ON TOUR to wspaniali szefowie kuchni, wyjątkowe miejsca kolacji, awangardowe menu, które niewątpliwie wspólnie dostarczą niezapomnianych emocji i wielu wyrafinowanych doznań, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich Gości. Dlatego rezerwujcie terminy, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Organizator: Akademia Bocuse d’Or Poland

Partnerzy projektu: Sokołów, Chefs Culinar, Churchill, ChemaN, SmartenPR,
Magazyn Szef Kuchni, Restaurant Management, Poradnik Restauratora, Food Service, Food & Friends, Papaja.pl, Newsgastro,

***
Bocuse d’Or to najbardziej prestiżowy konkurs kulinarny na świecie, który odbywa się przed publicznością i jest prezentacją najnowszych światowych trendów kulinarnych. W konkursie kładzie się duży nacisk na kreatywność, technikę, smak oraz teksturę. Bocuse d’Or ma na celu promowanie i rozwijanie młodych talentów w kraju i poza jego granicami, promowanie różnorodności dziedzictwa kulinarnego oraz polskiej gastronomii jak również zwiększenie świadomości kulinarnej kucharzy i szefów kuchni.
Finał konkursu Bocuse d’Or odbywa się co dwa lata w samym sercu Sirha, profesjonalnych targów w Lyonie poświęconych gastronomii.

www.bocusedorpoland.pl