Gault&Millau Tour Poznań 2015

Opublikowano: 22-06-2015

Co by się stało, gdyby  100 świetnych szefów kuchni zebrać w jednym miejscu? Sprawdzimy! Obiecujemy, że walki na noże nie będzie, ale wrażenia ( i to nie tylko te smakowe)  z pewnością będą niezapomniane.

GMtour

Absolutna  śmietanka polskiej gastronomii 29 czerwca spotka się w Poznaniu.  W  kultowej restauracji Concordia Taste odbędzie się  regionalne spotkanie dla najlepszych szefów kuchni. Weźmie w nim udział ponad 100 mistrzów kulinariów z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Są to absolutni wirtuozi w swojej profesji.

To drugie z cyklu spotkań pod hasłem „Gault&Millau Tour”,  które Gault&Millau Polska zorganizuje w tym roku. Polska została  na potrzeby tego przedsięwzięcia umownie podzielona na cztery regiony, w których będą organizowane spotkania. Pierwszy „zlot”  najlepszych szefów kuchni odbył się w Warszawie a kolejne we wrześniu w Krakowie i w Trójmieście.

Na spotkania zapraszani są szefowie kuchni z danego regionu reprezentujący restauracje, które w tym sezonie znalazły się pod lupą inspektorów Gault&Millau. Samo zaproszenie jest już dla szefów kuchni dowodem uznania.

Spotkanie Gault&Millau Tour  ma być dla szefów kuchni rzeczywistym forum wymiany doświadczeń, źródłem kulinarnych inspiracji, płaszczyzną do wymiany wiedzy i doświadczeń uwalniającą nowe perspektywy wyrazu.

Najlepszym w danym regionie szefom kuchni zostaną przyznane nagrody w pięciu kategoriach:

  • Szef Roku
  • Szef Jutra
  • Młody Talent
  • Kobieta Szef
  • Kuchnia Tradycyjna

Podobnie jak na Madrid Fusion, wszyscy laureaci zaprezentują swoje popisowe dania, a goście będą mogli nie tylko je oglądać, ale także ich skosztować.  Ponadto gospodarz spotkania, w przypadku warszawskiego Tour będzie to Dariusz Barański, zaprezentuje swoich dostawców: małych lokalnych producentów, którzy zapewniają jego restauracji najlepszej jakości produkty. „Gospodarz” poczęstuje nas także przygotowanym przez siebie kilkudaniowym lunchem.

Wierzymy, że spotkania Gault&Millau Tour w dalszej perspektywie przyczynią się do integracji środowiska gastronomicznego w Polsce. Mamy nadzieję, że w ten sposób zwrócimy również uwagę szerszych środowisk na znaczenie podtrzymywania unikalnego charakteru kultury i tradycji danego regionu dla jego promocji  w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Nazwa: Gault&Millau Tour Poznań

Termin: 29 czerwca 2015r.

Miejsce: restauracja Concordia Taste, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Nasi Partnerzy: KitchenAid, Siemens, Gaggenau, G.H. Mumm, Martell, Nespresso, Barry Callebaut, Makro, Winterhalter, Gastro Magic

GastroMagicServiceLogo001

Patroni medialni wydarzenia: Rzeczpospolita, Kukbuk, Kuchnia, Food Service, Czas Wina, Papaja.pl, NewsGastro.pl, Jem Radio, Froblog

newsgastro-portal-gastronomiczny-2010