Jak gotować i nie wyrzucać jedzenia?

Opublikowano: 13-02-2019

Sylwia Majcher, trenerka kuchni zero waste wraca do Wola Parku, gdzie będzie inspirować do zmiany przyzwyczajeń kulinarnych. W ramach cyklu „WarsztatujeMY” uczestnicy spotkań poznają efektowne przepisy, wykorzystujące najczęściej wyrzucane produkty spożywcze. W najbliższą sobotę, 16 lutego tematem przewodnim będą kiszonki, czyli naturalnie zdrowy pomysł na niewyrzucanie w kuchni. 

„WarsztatujeMY” to cykl comiesięcznych spotkań, promujących idee zero waste i upcyklingu. W każdą drugą i trzecią sobotę miesiąca Wola Park zaprasza klientów na zajęcia kreatywne, podczas których dowiedzą się, jak stworzyć niebanalne dekoracje ze starych przedmiotów oraz jak gotować, żeby nie marnować jedzenia. 

Zajęcia kulinarne poprowadzi Sylwia Majcher, autorka książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy dowiedzą się, na czym polega życie zgodne z ideą zero waste, poznają jego zalety i usłyszą cenne wskazówki, w jaki sposób można rozpocząć życie bez odpadów. Tematem przewodnim warsztatów będą kiszonki, które są doskonałą formą wykorzystania pozornie zbędnych produktów spożywczych. 

16 lutego zajęcia odbędą się w trzech turach o godzinie 11:00, 13:30 i 16:00. Równocześnie, w godzinach od 12:00 do 19:00 będą prowadzone warsztaty plastyczne dla dzieci. Najmłodsi będą wykonywać maski karnawałowe i ozdabiać je brokatem, cekinami i kolorowymi wstążkami. 

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: http://wolameeting.agencjasil.pl/. Warsztaty odbędą się na poziomie 1 Wola Parku, w okolicach sklepu TK Maxx.

************************* 

O Centrum Handlowym Wola Park:

Centrum Handlowe Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie Centrum posiada ponad 200 sklepów (z odzieżą, obuwiem i akcesoriami, kosmetykami, artykułami sportowymi i wyposażeniem wnętrz) oraz punktów usługowych m.in. placówkę Poczty Polskiej. Wśród wielu renomowanych polskich i międzynarodowych marek znajdują się Auchan, Castorama, TK Maxx, H&M, Zara i Kazar, Pandora, TOUS. W Wola Parku mieści się też Multikino, klub fitness Calypso i Akademia Tańca M&I Sulewscy, a także sala zabaw dla dzieci Labibu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa, stacja rowerowa Veturilo, punkt ładowania samochodów GreenWay oraz stacja wypożyczeń aut Traficar. Częścią obiektu jest też Wola Court, który oferuje powierzchnie biurowe.

Wola Park jest też jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest park – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew, z których część sadzona była przez Ulrichów jeszcze w XIX w. Ogród jest miejscem odpoczynku i spacerów mieszkańców dzielnicy.

 

Wola Park jest otwarty na dzielnicę i potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy oraz lokalnymi instytucjami kulturalnymi i aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa.

 O Ingka Centres Polska:

Ingka Centres Polska, spółka należąca do Grupy INGKA, od 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi. Obecnie posiada 44 obiekty zlokalizowane w 15 krajach, które rocznie odwiedza 460 milionów osób. Do 2025 roku w planach spółki jest w sumie 70 lokalizacji. Ingka Centres Polska stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1600 marek prowadzących ponad 7000 sklepów. 

W Polsce Ingka Centres Polska zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie.