Grand Final IFL już w listopadzie

Opublikowano: 23-11-2008

Finał – Niezależna Liga Barmańska ponownie w Restauracji Champions

Za nami cztery rundy eliminacyjne Independent Flair League. Po majowych rozgrywkach w Zakopanem, czerwcowych we Wrocławiu, lipcowych w Chałupach i październikowych w Poznaniu, przyszedł czas na wielki finał. Po całorocznym pobycie na wyjazdach, Niezależna Liga Flair zawitała do Warszawy. Już 23 listopada na ringu w restauracji Champions w hotelu Marriott odbędą się finałowe rozgrywki Independent Flair League Grand Final.

Wystartują w nim zwycięzcy poszczególnych rund eliminacyjnych (m.in. Marcin Masakra Osypiński, Marcin Dąbek, Michał Łoziński) oraz najwięksi flair fighterzy zaproszeni przez organizatorów ze świata. Wśród tych ostatnich zobaczymy między innymi tak wybitne postaci  światowego Flair jak Sebastian Oguic, Tom Dayer, Rafael Arce, Vladymyr Buryanov czy Marco Canova. W Warszawie zobaczymy także pięciu najlepszych juniorów, którzy zdobyli najwięcej punktów w rozgrywkach IFL.

Zawodnicy oceniani będą przez grupę EvolutionBar oraz międzynarodowych sędziów World Flair AssociationAndy Collinson?a i Tuga van den Bergh?a ? największe autorytety światowego barmaństwa. Zawodnicy walczyć będą o największą pulę nagród w historii polskiego barmaństwa ? 10 000 Euro, z tego zwycięzca otrzyma 5 000 Euro. Pełna pula nagród IFL 2008 wynosi 20 000 Euro.

Rozgrywki finałowe IFL 2008 jako jedyne w Polsce zaliczane są do światowego tour?u Grand Slam federacji WFA. Zawody w Polsce otrzymały cztery na pięć możliwych butelek w skali trudności zawodów. Wśród kryteriów oceny znajduje się między innymi trudność i złożoność regulaminu, ilość sędziów międzynarodowych oraz wysokość nagród. 

Zawody finałowe obejmą tradycyjnie dwie konkurencje eliminacyjne – połączenie Speed Flair z kategorią Working Flair, które mają na celu sprawdzenie technicznych umiejętności barmanów bezpośrednio odnoszących się do stylu i jego kwalifikacji do tego zawodu. Oceniane będą przede wszystkim szybkość, standardy barmańskie, oryginalność, widowiskowość i umiejętności Flair. Working Flair i Speed Flair stanowić półfinał zawodów IFL i wyłonieni najlepszych zawodników wszystkich startujących. Wieczorny finał należeć będzie do konkurencji Working/Exhibition. Wystartuje w nim dziesięciu półfinalistów, w tym min. jeden junior.

Po czterech rozgrywkach eliminacyjnych przyszedł czas na Wielki Finał. Wysoki poziom zawodników, którzy potwierdzili nam swój udział świadczy o coraz większym zainteresowaniu polskimi rozgrywkami i uznaniu naszego dorobku wśród największych autorytetów na świecie. Niech wygra najlepszy! ? mówi Grzegorz Zięba, Dyrektor World Flair Association i producent IFL.

Rozgrywki półfinałowe, będące jednocześnie eliminacjami do wieczornego finału rozpoczną się o godzinie 13.00 i będą otwarte dla publiczności. Wielki Finał, w którym wystartuje 10 najlepszych zawodników wyłonionych z całodziennych eliminacji rozpocznie się o godzinie 20.30.

Producentem i organizatorem Independent Flair League jest Entertainment Group, agencja specjalizująca się w organizacji imprez i wydarzeń specjalnych.

Szczegółowe informacje na temat Independent Flair League są dostępne na stronie www.ifl.com.pl

Partnerzy Independent Flair League 2008: MARTINI, Red Bull Polska, Evolutionbar, JohnsonDiversey, Schweppes, Kuger-syropy Monin, APS Glass & Bar Supply, World Flair Association, Bar4Rent.

***
Informacje na temat Independent Flair League
Independent Flair League ? Niezależna Liga Flair to jedyne w Polsce międzynarodowe i niezależne zawody dla barmanów o charakterze ligowym. Biorą w nich udział najlepsi barmani czynnie pracujący w zawodzie. Tegoroczne rozgrywki IFL obejmują pięć rozgrywek ? cztery eliminacyjne i finał. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.ifl.com.pl
Dodatkowych informacji udzielają:

Grzegorz Zięba
Dyrektor HoReCaDi
Entertainment Group
e-mail: grzegorz@entertainment.pl
tel. + 48 501 245 011
www.ifl.com.pl
www.entertainment.pl

Marta Kroplewska
Dyrektor PR
PR Group
e-mail: marta@prgroup.pl
tel. + 48 512 213 547
www.prgroup.pl