Ice Gastro dla ochłody

Opublikowano: 17-05-2021

www.icegastro.pl

Kilka lat temu wypożyczalnia gastronomiczna Gastro Magic  Service  poszerzyła swoją ofertę o produkcję i sprzedaż LODU- produktu absolutnie niezbędnego w gastronomii. Temperatura ma ogromne znacznie w kontekście podawanych napojów oraz potraw. Ma również niezwykle duże znaczenie podczas przechowywania składników. Z tego względu właśnie lód odgrywa zarówno w kuchni, jak i w barze ogromną rolę.

Lód jest doskonałym uzupełnieniem oferty wypożyczalni. Dzięki temu Klient ma wszystko w jednym miejscu. Lód w kostkach, kruszony, suchy oraz kule i sześciany Hoshizaki- Ice Gastro może dostarczyć w dowolnie wskazane miejsce.  Dostawy odbywają się samochodami mroźniami dostosowanymi do dystrybucji lodu, co gwarantuje najwyższą jakość towaru.  Lód pakowany jest  w  worki po 2 i  10 kg, a dodatkowo można również wypożyczyć pojemniki termoizolacyjne do  transportu we własnym zakresie  i przetrzymywania np. podczas trwania imprezy .

 W związku z tym że przed nami „gorący” czas dla branży, gdzie po okresie pandemii  wreszcie rozpoczyna się sezon ogródkowy, wraca też możliwość organizowania różnego rodzaju wydarzeń na pewno niejednokrotnie nadarzy się okazja do skorzystania z oferty Ice Gastro.  

I  na zakończenie  taka mała ciekawostka -dzisiaj lód jest już czymś naturalnym, wystarczy otworzyć lodówkę, kostkarkę lub  zamówić  np. z Ice Gastro  i gotowe. Tymczasem jeszcze na początku XIX wieku luksus spożywania schłodzonych napojów podczas upałów był zarezerwowany wyłącznie dla najbogatszych.

Niebagatelny wpływ na zmianę takiego stanu rzeczy miał niejaki  Frederic Tudor, ambitny młodzieniec z Bostonu, urodzony 4 września 1783 roku, który wbrew rodzinnej tradycji zamiast kariery prawnika wpadł na szalony – jak się wówczas wszystkim wydawało – pomysł zbicia fortuny na handlu lodem. Tudor wykoncypował sobie, iż krystalicznie czystą zamarzniętą wodę, którą każdej zimy w niewyczerpanych ilościach „produkowały” jeziora i rzeki położone w północnej części Stanów Zjednoczonych będzie sprzedawać wszędzie tam gdzie ze względu na ciepły klimat lód jest towarem wysoce deficytowym.