IFL po raz pierwszy w Poznaniu

Opublikowano: 12-10-2008

 

Po raz pierwszy w historii, IFL zawita do stolicy Wielkopolski

Po majowych rozgrywkach w Zakopanem, czerwcowych we Wrocławiu
i letnich w Chałupach, przyszedł czas na ostatnie w tym roku rozgrywki eliminacyjne IFL. Tym razem barmani walczyć będą w Poznaniu ? stolicy Wielkopolski. Już 12 października w klubie Buddha Bar, okaże się, kto uzyska

 kolejne punkty i nominacje do listopadowego finału IFL. To ostatnia szansa dla wszystkich barmanów, którzy nie boją się stawić czoła wyzwaniom, jakie stawia przed zawodnikami Niezależna Liga Flair. Kogo zobaczymy podczas listopadowego finału? Okaże się już niebawem. Zapowiada się mocna rywalizacja.

Obok zwycięzcy w kategorii ?open?, rozgrywki w Poznaniu wyłonią także kolejnego zwycięskiego juniora. W 2008 roku Niezależna Liga Flair jeszcze mocniej niż w latach ubiegłych stawia na młodych adeptów sztuki barmańskiej, rozwijając tę kategorię, przede wszystkim poprzez wzmocnienie nagród finansowych oraz bliską merytoryczną współpracę z barmanami i bezpośrednie przekazywanie im zagadnień związanych z regulaminem zawodów.

Podobnie, jak podczas trzech poprzednich rozgrywek, IFL w Poznaniu zaoferuje barmanom wysoki poziom merytoryczny i techniczny. Runda poznańska składać się będzie z konkurencji eliminacyjnych (połączenie Speed Flair z Working Flair), sprawdzających  techniczne umiejętności barmana bezpośrednio odnoszące się do stylu
i kwalifikacji. Konkurencja finałowa należeć będzie do Exhibition Flair. Barmani przygotowywać będą trzy drinki ? Martini Code, RedBull wódka oraz kompozycję własną, z obowiązkowym wykorzystaniem syropu Monin oraz napoju Schweppes.

Dla zwycięzców IFL w Poznaniu czeka pula nagród w wysokości 2 000 Euro. Łącznie, w tym roku nagrody finansowe Niezależnej Ligi Flair wyniosą 20 000 Euro, z czego w finale do podziału wśród najlepszych będzie
10 000 Euro. To największa pula nagród w dotychczasowej historii polskiego barmaństwa i jedna z najwyższych
w Europie.

Listopadowy finał Independent Flair League jest jednym z etapów światowego finału Grand Slam, gdzie World Flair Association barmanowi, który uzyska największą liczbę punktów przyznaje dodatkowo 10 000 Euro. Dla polskich barmanów, udział w rozgrywkach Grand Slam to przede wszystkim stała współpraca przy tworzeniu tego wydarzenia z najbardziej znanymi nazwiskami i grupami barmańskimi świata. Dzięki temu, IFL jeszcze bardziej zaistnieje na mapie najważniejszych konkursów światowych, przede wszystkim poprzez obecność zawodników ze świata i międzynarodowy skład sędziowski na każdych rozgrywkach IFL.

W tym roku kolejną nowością są także imprezy Martini Independent Party, rozpoczynające się zaraz po ogłoszeniu wyników poszczególnych rozgrywek. Na imprezie w Poznaniu, goście bawić będą się przy muzyce dj Alexa Vargazza.

Producentem i organizatorem tegorocznej edycji Independent Flair League jest, podobnie jak ubiegłym roku, Entertainment Group, agencja specjalizująca się w organizacji imprez i wydarzeń specjalnych.

Szczegółowe informacje na temat Independent Flair League są dostępne na stronie www.ifl.com.pl

Partnerzy Independent Flair League 2008: MARTINI, Red Bull Polska, Schweppes, EvolutionBar, World Flair Association, Bar4Rent, Kuger-syropy Monin, APS Glass & Bar Supply.

Partnerzy medialni rozgrywek w Poznaniu: 4fun.tv, Antyradio, Interia, Menu Smakosza, Świat Alkoholi, papaja.pl, bartender.pl, horeca.pl, Shake&Drink, Total Fun, Poradnik Restauratora.

***
Informacje na temat Independent Flair League
Independent Flair League ? Niezależna Liga Flair to jedyne w Polsce międzynarodowe i niezależne zawody dla barmanów o charakterze ligowym. Biorą w nich udział najlepsi barmani czynnie pracujący w zawodzie. Tegoroczne rozgrywki IFL obejmują pięć rozgrywek ? cztery eliminacyjne i finał. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.ifl.com.pl
Dodatkowych informacji udzielają:

Grzegorz Zięba
Dyrektor HoReCaDi
Entertainment Group
e-mail: grzegorz@entertainment.pl
tel. + 48 501 245 011
www.ifl.com.pl
www.entertainment.pl

Marta Kroplewska
Dyrektor PR
PR Group
e-mail: marta@prgroup.pl
tel. + 48 512 213 547
www.prgroup.pl