II edycja BIAŁE CZERWONE Festiwalu Wina Polskiego

Opublikowano: 18-03-2019

Od ponad dekady polskie wino coraz śmielszym strumykiem spływa do naszych kieliszków. Przełamuje stereotypy i z sezonowej ciekawostki staje się pełnoprawnym towarzyszem przyjacielskich spotkań przy stole. Zaskakuje jakością, zdobywa laury na zagranicznych festiwalach i konkursach, pojawia się w renomowanych restauracjach i winebarach. 

Ze względu na niewielką produkcję i egzotyczność miejsc powstawania, wiele tych win z trudnością dociera do potencjalnego klienta. Aby to zmienić, grupa ludzi związana z branżą restauratorską i wsparta osobami od lat zaangażowanymi w odbudowę rodzimego winiarstwa, organizuje kiermasz pod nazwą BIAŁE CZERWONE Festiwal Wina Polskiego. Impreza zadebiutowała w czerwcu zeszłego roku i wywołała nadspodziewanie duże zainteresowanie. 

W tym roku, w dniu 16 czerwca, w Fortecy u Kręglickich przy ulicy Zakroczymskiej w Warszawie, odbędzie się II edycja Festiwalu na którym – tradycyjnie już – pojawią się najciekawsi producenci reprezentujący wszystkie polskie regiony winiarskie. Będzie można osobiście przekonać się o wyjątkowości i klasie ich win, poszukać stylistycznych różnic, porozmawiać z winiarzami i oczywiście skosztować i zakupić wybrane butelki. 

Imprezie, podobnie jak rok temu, towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. wykład na temat historii wina na naszych ziemiach, prezentacja najważniejszych regionów winiarskich, krótki kurs powstawania wina. Zaproszeni przez organizatorów goście opowiedzą o  roli wina w życiu codziennym artystów a znani sommelierzy udzielą praktycznych porad pozwalających w pełni cieszyć się dokonanym zakupem. 

BIAŁE CZERWONE Festiwal Wina Polskiego to również forum, na którym przedstawiciele branży gastronomicznej, kupcy, handlowcy oraz osoby związane z turystyką znajdą okazję do poznania specyfiki polskiego winiarstwa, do nawiązania współpracy i zbudowania relacji ułatwiających promocję polskiego wina.

 Obok głównego festiwalowego nurtu przewidziane są liczne wydarzenia towarzyszące: degustacje komentowane, dyskusje z winiarzami, wystawy. 

Zapraszamy na spotkanie z polskim winem, z ludźmi, którzy to wino tworzą. To wyjątkowa okazja do uwzględnienia w swoich planach wakacyjnych odwiedzin w malowniczych rodzimych winnicach.

Zapraszamy na świetną, przedwakacyjną zabawę w pięknej oprawie zabytkowej Fortecy u Kręglickich w Warszawie w dniach 16-17 czerwca.