Kandydaci do listy The Best Chef Awards 2021 ogłoszeni

Opublikowano: 08-06-2021

Piąta edycja The Best Chef Awards powered by PERLAGE odbędzie się w dniach 13, 14 i 15 września 2021 roku w Amsterdamie. Ogłoszonych zostało stu nowych kandydatów z całego świata. Dwóch z nich pochodzi z Polski. Są nimi: Przemysław Klima oraz Jan Sobecki. Wraz z szefami kuchni, którzy w zeszłym roku znaleźli się w rankingu THE BEST CHEF TOP 100 AWARDS, tegoroczna TOP 100 zostanie wyłoniona poprzez głosowanie wszystkich dwustu szefów kuchni oraz grupy 100 anonimowych profesjonalistów. Głosowanie rozpocznie się 6 czerwca.

 Nowi kandydaci!

Ten rok był pełen niepewności, ponieważ THE BEST CHEF zmienił sposób, w jaki zaprezentowano 100 nowych kandydatów do listy Top100. Kandydaci wybrani zostali przez grupę niezależnych partnerów THE BEST CHEF, która składała się z profesjonalistów ze świata gastronomii.

Począwszy od 25 lutego, przez 100 dni, THE BEST CHEF ogłaszał jednego kandydata dziennie, bez określonej kolejności, za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Zobacz wszystkich nowych kandydatów

„W tym roku mamy bardzo zróżnicowaną i interesującą grupę szefów z całego świata. Grupa, która łączy doświadczone gwiazdy kulinarne z młodszym pokoleniem talentów, które na pewno zrobią ogromną karierę i wprowadzą zmiany w świecie fine dining w nadchodzących latach.

Szukaliśmy grupy szefów kuchni, którzy mogą reprezentować teraźniejszość i przyszłość gastronomii na całym świecie i uważamy, że tych nowych 100 kandydatów, w tym kilka wspaniałych talentów z kontynentu afrykańskiego, jest tego bardzo dobrym świadectwem. Ciężko pracujący, utalentowani, pełni pasji, kreatywni, świadomi społecznie, różnorodni ludzie, którzy mogą dawać przykład i mają dużą wiedzę do przekazania.”  – mówi jeden z założycieli The Best Chef, Cristian Gadau.

 

6 czerwca, THE BEST CHEF rozpocznie głosowanie, w którym wszyscy szefowie kuchni z zeszłorocznej listy (plus wspomniana wcześniej grupa niezależnych profesjonalistów) oraz 100 nowych kandydatów zostanie zaproszonych do głosowania w celu wyłonienia TOP100 AWARDS 2021 roku. W kolejnym etapie odbędzie się głosowanie w kategorii The Best Chef Fol-LOVERS Award – jest to specjalna nagroda, która przyznawana jest przez internautów – miłośników gastronomii z całego świata. Głosowanie odbywać się będzie poprzez specjalny formularz na stronie The Best Chef Awards i rozpocznie się na początku lipca.

 Niesamowity Amsterdam

W stolicy Niderlandów tegoroczni uczestnicy będą mieli okazję podzielić się wiedzą ze swoimi kolegami i koleżankami z całego świata oraz poznać ich wspaniałe projekty, przebywając w jednym z najbardziej ekscytujących miast Europy, z niezwykłą sztuką, architekturą, smakami i historią.

„Głównym celem THE BEST CHEF jest promowanie gastronomii oraz szefów kuchni. Amsterdam jest więc idealnym miejscem – tętniącym życiem i malowniczym miastem z bardzo bogatą kulturą, która z roku na rok zajmuje coraz więcej miejsca na międzynarodowej mapie kulinarnej. To również w Niderlandach, w szczególności w Amsterdamie The Best Chef cieszy się ogromną popularnością. To właśnie w tym kraju mamy jedną z największych grup osób, które śledzą nasze działania w mediach społecznościowych„ – mówi Joanna Ślusarczyk, jedna z założycieli The Best Chef.

„W tym roku, oprócz Wielkiej Gali The Best Chef Awards, konferencji: Area Talks i Food Meets Science, planujemy masę innych aktywności, które przybliżą naszej niesamowitej grupie zaproszonych gości, Amsterdam i jego kulturę. Będzie to: pre-event,  gastronomiczna wycieczka rowerowa po mieście, która zabierze nas do różnych restauracji i pokaże to, co najlepsze w kuchni holenderskiej, a także wielkie wydarzenie-niespodzianka, które połączy szefów kuchni i sportowców.” – wyjaśnia Cristian Gadau.

Poprzednie edycje wydarzenia The Best Chef odbyły się w Warszawie w 2017 r., Mediolanie w 2018 r., w Barcelonie w 2019 r. Zeszłoroczne wydarzenie odbywało się natomiast w formie Virtual 2020. Slogan tegorocznego wydarzenia The Best Chef Awards 2021 to: Back to „Live”, Back to Reality.

„Ostatni rok nie zatrzymał nas. Przez cały ten czas ciężko pracowaliśmy, aby dostosować się do panujących warunków i zapewnić szefom kuchni i restauracjom na całym świecie platformę dzięki której będą mogli pozostać cały czas w kontakcie oraz dzielić się informacjami, nowymi pomysłami między sobą jak i z opinią publiczną. W tym roku mamy ogromną nadzieję, że cała nasza społeczność będzie mogła ponownie spotkać się osobiście ”- kończy Joanna Ślusarczyk.

THE BEST CHEF to światowa społeczność pasjonatów jedzenia. Projekt poświęcony utalentowanym szefom kuchni, którzy tworzą najlepsze doznania kulinarne. The Best Chef to także globalna społeczność zrzeszająca podobnie myślące osoby, które chcą dzielić się swoimi doświadczeniami kulinarnymi. Wspólna przestrzeń, w której stara gwardia dzieli się podstawami rzemiosła z następnymi pokoleniem, które w zamian są inspiracją do nowych idei.

 

Strona internetowa

www.thebestchefawards.com

Media społecznościowe

www.facebook.com/thebestchefawards

www.instagram.com/thebestchefawards