Konkurs World Class po raz pierwszy jako reality show

Opublikowano: 26-04-2021

Znamy listę półfinalistów.

Po rocznej przerwie konkurs World Class powrócił, by mimo lockdownu wspierać scenę barmańską i promować kulturę koktajlową. Organizator wydarzenia ogłosił listę półfinalistów z całej Polski. Półfinały i finał odbędą się pod koniec kwietnia. Po raz pierwszy rywalizacja barmanów będzie mieć formułę reality show. To oznacza, że zmagania uczestników będą mogli zobaczyć fani kultury koktajlowej z całej Polski.

 

  • W krajowym półfinale World Class zmierzy się ponad 20 barmanów z 8 polskich miast
  • Program wzorowany na kulinarnych reality shows poprowadzi Maciej Rock
  • Globalne finały World Class po raz pierwszy w historii odbędą się w 100% online
  • Miłośnicy Johnnie Walker mogą wygrać 10 000 voucherów na kolejną edycję World Class Cocktail Festival

Znamy listę półfinalistów szóstej, ogólnopolskiej edycji World Class Poland. To krajowe kwalifikacje do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie. Na podstawie zgłoszeń z całej Polski organizator wyłonił 23 zawodników z 8 miast: Krakowa, Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Opola i Katowic. Wszyscy zmierzą się w krajowym półfinale. Zwycięzca z tytułem Barmana Roku World Class Poland weźmie udział w globalnym finale, w którym o tytuł najlepszego barmana będzie rywalizować z 55-ma barmańskimi talentami z całego świata.

Do tej pory fani kultury koktajlowej mogli obserwować finał krajowego konkursu podczas wydarzeń na żywo w Warszawie. W 2021 roku, po raz pierwszy w historii konkurs zostanie zorganizowany w formule internetowego serialu, a pracę najlepszych barmanów będzie można zobaczyć „od kuchni”.

Jesteśmy podekscytowani nową formułą konkursu. Z ponad 20-ma najlepszymi barmanami spotkamy się na żywo, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Novum jest to, że ostateczne zmagania przed światowym finałem przybiorą formę podobną do kulinarnych reality show. To oznacza, że emocjami rywalizacji, wraz z ogromną dawką adrenaliny, będziemy się dzielić z widzami w całej Polsce – zapowiada Maciej Mazur, współzałożyciel krakowskiego koktajlbaru TAG., Barman Roku World Class Poland 2019, który podczas światowego finału w Glasgow zajął 15. lokatę, najwyższy wynik Polaka do tej pory.

Półfinaliści World Class Poland to utalentowani ludzie z wiedzą, pasją i entuzjazmem. Wszyscy pełni nietuzinkowych pomysłów. Muszą pokonać konkurentów, zmierzyć się z czasem i tremą, tworząc koktajle pod okiem międzynarodowej sławy jurorów oraz kamer. Przed nimi szereg wyzwań, które relacjonował będzie dziennikarz i prezenter radiowy oraz telewizyjny, Maciej Rock.

Od lat widzowie zasiadają przed telewizorami lub monitorami, by obserwować grillowanie, blanszowanie, ale też krople potu na czołach uczestników kulinarnych reality shows. Czas na barmanów! Zamiast piekielnej kuchni, zobaczycie piekielnie trudne zadania barmańskie, wzloty, ale pewnie też upadki uczestników. Przekonacie się też, co kryje się za tajemniczą miksturą, którą podaje wam barman – mówi Maciej Rock.

Polska aleja sławy World Class liczy już pięć gwiazd. Dotychczasowi reprezentanci w globalnych finałach World Class – Maciej Mazur, Marcin Kruk, Janusz Lemiesz, Paweł Rodaszyński i Mateusz Szuchnik – to dziś gorące nazwiska sceny barowej i koktajlowi influencerzy.

World Class Competition jest najbardziej prestiżowym konkursem barmańskim globu. Od 2009 roku mistrzowie sztuki koktajlowej rywalizują w nietuzinkowych okolicznościach i miejscach, od Glasgow, Londynu, Berlina, po Kapsztad, Miami czy Meksyk. W 2020 roku konkurs World Class został odwołany na całym świecie z powodu pandemii COVID-19.

Mimo nadal niestabilnej sytuacji, która odbija się na restauratorach i środowisku barmańskim, postanowiliśmy przeprowadzić konkurs World Class w tym roku. Chcemy w czasach lockdownu dać wsparcie ludziom tworzącym polską scenę koktajlową, aby nadal rozwijali swoje umiejętności i byli w pełni gotowi, by wreszcie na nowo powitać swoich gości – mówi Bartosz Paśko, koordynator polskiej edycji konkursu World Class.

Również marka Johnnie Walker, która od lat czynnie uczestniczy w rozwoju polskiej sceny barowej, przygotowała akcję na rzecz polskich koktajlbarów. – W ramach konkursu Johnnie Walker ufundowaliśmy 10 000 voucherów na dwa koktajle podczas najbliższej edycji World Class Cocktail Festival. Szczegóły konkursu podajemy na stronie houseofwalkers.pl – dodaje Bartosz Paśko.

Światowy finał World Class Competition zaplanowano na początek lipca 2021 roku. Po raz pierwszy wydarzenie – od konkursu, przez branżowe panele eksperckie, po masterclass – będzie się odbywać w pełni online.

Półfinaliści World Class Poland 2021

GDAŃSK

Angelika Leśniewicz, Salty Bar, Gdańsk

Aleksander Pelowski, Mała Sztuka, Gdańsk

Dawid Skrzypek, Treinta y Tres, Gdańsk

Aneta Wawrzyniak, Salty Bar, Gdańsk

 

KRAKÓW

Alicja Bączyk, TAG., Kraków

Krzysztof Kalita, Kraina Szeptów, Kraków

Artur Kozłowski, TAG., Kraków

Cezary Nowak, TAG., Kraków

Łukasz Ogórek, Opus Lounge Bar, Kraków

Grzegorz Pikulski, NEON, Kraków

Piotr Szreniawski, Better CUT, Kraków

Alexander Wolańczyk, Better CUT, Kraków

 

WARSZAWA

Daniel Błaszczyk, Bank Club, Warszawa

Grzegorz Dąbrowski, Klar Cocktail Bar, Warszawa

Katarzyna Ferens, Lorneta Bar, Warszawa

Ewelina Figiel, Loreta Bar, PURO Hotel, Warszawa

Łukasz Plewka, Worek Kości, Warszawa

Uladzislau Tomchyk, Niewinni Czarodzieje 2.0, Warszawa

 

POZOSTALI

Davyd Ilinskyi, DoSopotu Club & Lounge, Katowice

Bartosz Leszczyński, Mąka i Wół, Opole

Olga Palamarchuk, 2Pier Sushi House, Lublin

Alexander Pasieka, Prywatka Bydgoszcz

Bartłomiej Wójcik, Spirit Bar, PURO Hotel, Łódź

 

Informacje o World Class: www.facebook.com/worldclasspoland/ oraz na www.diageobaracademy.com