Kucharze pomagają!

Opublikowano: 10-04-2019

Kucharze Pomagają to inicjatywa, stworzona przez znanego i cenionego kucharza Tomka Jakubiaka, do tej pory zaangażowanego m.in. w akcję SOS Wioski Dziecięce. Dotychczas wspólnie zorganizowano cykl eventów na niewielką skalę w popularnych restauracjach w różnych miastach m.in. Warszawie, Zielonej Górze i Gdyni, z których cały dochód przeznaczony był na wybrany cel charytatywny. Łączymy siły i wraz z kanałem Food Network, sponsorami i parterami już 2 czerwca 2019 roku organizujemy w Sopocie wielki finał akcji Kucharze Pomagają z okazji Dnia Dziecka. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie kolacja charytatywna przygotowana przez uznanych kucharzy z całej Polski.

DZIEŃ DZIECKA – STADION LEŚNY SOPOT

STREFA ZIEMNIAKA

Strefa podzielona zostanie na:

– potato bary, serwujące ziemniaki na 12 sposobów,

– pokaz kulinarny z ziemniakiem w roli głównej,

– warsztaty naukowo – kulinarne w formie gier i zabaw.

WARSZTATY KULINARNE:

Cel: W trakcie warsztatów dzieciaki dowiedzą się, że różne odmiany ziemniaków mają różne właściwości i mogą służyć do różnych celów, zarówno w kuchni jak i w innych dziedzinach życia. Dowiedzą się, również skąd pochodzą ziemniaki i kiedy do nas przybyły. Trzy stanowiska, które będą symbolizować różne odmiany ziemniaków zgrupowane w 3 typy kulinarne. Dzieci odwiedzając stanowiska będą mogły uczestniczyć w każdej z trzech zabaw:

Typ kulinarny A — zwięzły I konkretny — doświadczenie naukowe z ziemniakiem,

Typ kulinarny B — ogólnoużytkowy — zabawy podwórkowe z ziemniakiem (3 dyscypliny sportowe),

Typ kulinarny C — mączysty — warsztat kulinarny, robienie kisielu ze skrobi ziemniaczanej, syropu owoców sezonowych.

Każde dziecko będzie mogło własnoręcznie przygotować swój owocowy kisiel. Czas wspólnego

przygotowania kisielu ok. 5-10 min. Oprócz tego będzie stanowisko dla maluchów do robienia

pieczątek z ziemniaków. W wersji rozszerzonej stemple można robić na torbach bawełnianych.

STREFA ZERO WASTE (NIE MARWUJEMY JEDZENIA!)

Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. W ramach tej strefy pokaz kulinarny „Jak gotować żeby nie marnować” poprowadzi szefowa kuchni Jagna Niedzielska.

STREFA RUCH TO ZDROWIE

Rywalizacja sportowa dzieci na świeżym powietrzu, gry I zabawy na stadionie lekkoatletycznym.

DMUCHANE MIASTECZKO

GASTRO STREFA

W tej strefie przygotowane będą street foodowe specjały, przez gwiazdy telewizji pod okiem fantastycznych szefów kuchni tj.:

David Gaboriaud

Prowadzący program David w Europie tym razem trafi do Sopotu, aby zabrać dzieciaki w podróż po europejskich smakach.

Marieta Marecka

Znana z takich programów jak: „365 obiadów Mariety Mareckiej” czy „ABC gotowania” w ramach swojej strefy pokaże dzieciom jak szybko i łatwo przygotować zdrowe posiłki.

Ania i Małgosia

Podczas wyjątkowych pokazów cukierniczych „Dziewczyny z wypiekami” przygotują wspólnie z najmłodszymi to, co wszyscy lubimy najbardziej, czyli słodkości.

STREFA GRILLOWA

To jedna ze stref, w której zorganizujemy miejsca oraz produkty do grillowania. Będzie to kolejna edycja znanej mieszkańcom Sopotu imprezy pt.. „Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie”. Łączymy imprezy, z których cały dochód zasili cel charytatywny.

STREFA ZIÓŁ

W tej strefie prowadzone będą warsztaty z tematyki zastosowania ziół w kuchni. Prowadzący opowiedzą, w jaki sposób należy je hodować oraz o nie dbać.

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE

– koncert lokalnych zespołów,

– występy dzieci z sopockiego ośrodka kultury,

– pokazy kulinarne znanych kucharzy,

– malowanie twarzy, bańki mydlane, szczudlarze.

KOLACJA CHARYTATYWNA

Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie 5-daniowa kolacja przygotowana przez uznanych szefów kuchni z całej Polski. Wraz z zaproszeniem na tę kolację zapewniamy Gościom niezapomniane doznania smakowe i niezwykłą, magiczną atmosferę.

CEL WYDARZENIA 

Podczas tegorocznego wydarzenia z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy wspomóc właśnie tę grupę osób, która do tej pory okazywała nam ogromne wsparcie. Zatem cały dochód z wydarzenia organizowanego na Stadionie Leśnym w Sopocie oraz z kolacji charytatywnej, zostanie przeznaczony na pomoc dla dzieci kucharzy, które borykają się z różnymi niepełnosprawnościami.

OFERTA SPONSORSKA/PATNERSKA – kontakt: