Kulinarny Puchar Polskiego Mięsa już 27 marca!

Opublikowano: 15-02-2024

27 marca 2024 roku odbędzie się druga edycja konkursu KULINARNY PUCHAR Polskiego Mięsa Wołowego i Wieprzowego, ważnego wydarzenia dla młodych adeptów sztuki kulinarnej.

Konkurs jest dedykowany dla uczniów szkół gastronomicznych z całej Polski. Pierwsza edycja została bardzo pozytywnie odebrana przez wszystkich uczestników, jurorów i zaproszonych gości, zatem czas na kolejną odsłonę! Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa – czekamy na Wasze zgłoszenia do 10 marca br.

KULINARNY PUCHAR Polskiego Mięsa Wołowego i Wieprzowego ponownie odbędzie się w Instytucie Kulinarnym Transgourmet w Mysiadle k/ Warszawy. Jego ideą jest promowanie polskiej wołowiny i wieprzowiny.

O puchar walczyć będzie dziesięć dwuosobowych drużyn, które przygotują przystawkę na bazie mięsa wołowego i danie główne z wykorzystaniem wieprzowiny. Jury składające się z doświadczonych szefów kuchni oceni dania i wyłoni laureatów.

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Związek POLSKIE MIĘSO, a za jego realizację odpowiedzialna jest Akademia Kulinarna Marcina Budynka. Konkurs został objęty patronatem Klubu Szefów Kuchni, który zrzesza najwybitniejszych polskich kucharzy.  

Laureatami pierwszej edycji zostali Patryk Jankowski i Maja Siebert – reprezentanci Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie, Technikum w Murowanej Goślinie, którzy przygotowali: ballotine / szynka wędzona / palone siano / pyry z gzikiem / krokiet / shimeji / demi glace z borówką brusznicą.

Projekt finansowany jest z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego i Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Załączniki do pobrania:

  1. 1_Regulamin_Kulinarny Puchar Polskiego Miesa 2024
  2. 2_Zgloszenie_Kulinarny Puchar Polskiego Miesa 2024
  3. 3_Receptury_Kulinarny Puchar Polskiego Miesa 2024