Let’s drink about it – World Class Cocktail Festival!

Opublikowano: 19-08-2022

Po sukcesach ubiegłych edycji powraca World Class Cocktail Festival! Wydarzenie odbywać się będzie od 24 sierpnia do 18 września w 6 największych polskich miastach. Goście Festiwalu będą mogli odwiedzić ponad 100 topowych koktajlbarów i barów restauracyjnych oraz skosztować zestawu dwóch modnych koktajli spod znaku World Class w festiwalowej cenie 35 zł. Rezerwacje są dostępne wyłącznie na CocktailFestival.pl.

Wielki powrót światowych koktajli

World Class Cocktail Festival jest doskonałym pretekstem do spędzenia czasu ze znajomymi poza domem. Ciepłe, letnie wieczory to doskonały moment na degustacje koktajli z dodatkiem świeżych, sezonowych owoców i pomysł na zakończenie dnia w miłym towarzystwie.
– Jesteśmy ogromnie szczęśliwi z możliwości wspólnej celebracji największego święta koktajlowego w Polsce i jednego z największych na świecie – zaznacza Max Pollo, jeden z organizatorów Festiwalu. Piąta edycja ogólnopolskiego święta kultury koktajlowej to doskonała okazja do odkrywania klimatu nowych miejsc, poznania talentów najlepszych barmanów i degustacji koktajli przygotowywanych zgodnie z najnowszymi, światowymi trendami – zachęca Max.

Festiwal odbędzie się w dniach 24 sierpnia – 18 września w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Uczestniczące w nim koktajlbary i bary restauracyjne zapraszają do rezerwacji zestawu dwóch modnych koktajli na bazie luksusowych alkoholi z portfolio Diageo w promocyjnej cenie 35 zł (to w wielu przypadkach ponad 50% zniżki). Mechanizm Festiwalu jest bardzo prosty – rezerwacje dostępne są na CocktailFestival.pl.

Wydarzenie promuje odpowiedzialną i jakościową konsumpcję koktajli w umiarkowanych ilościach.
Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych, a przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Bary i restauracje biorące udział w Festiwalu są starannie selekcjonowane w oparciu o wysoką jakość: obsługi barmańskiej i kelnerskiej, wykorzystywanych składników czy mistrzowskiego poziomu menu wyjaśnia Max Pollo.

W Festiwalu biorą udział wyłącznie najlepsze, starannie wyselekcjonowane lokale w kraju. Wśród nich są znane i lubiane koktajlbary, a także nowe miejsca, które powstały na fali wyśmienicie rozwijającej się sceny barmańskiej, jak na przykład warszawskie Weles, Klar – Cocktail Bar, Backroom Bar, Moderne Artisanal, Mozaika, wrocławskie Rusty Rat, Rumbar, ORZO people – music – nature, poznańskie Tłok Bar, Może Gin Chill, L 33 Bistro&Bar, szczecińskie 17 Schodów, AMORE MIO, Bulwary Food&Drink, trójmiejskie JUNGLA Cocktails & Food, Flisak ’76, Winston Bar, krakowskie Lastriko, Alchemia, Arkady Cafe Cocktail Bar. Można w nich skosztować znanych na całym świecie koktajlowych klasyków, a także autorskich i popisowych kompozycji przygotowywanych przez mistrzów sztuki barmańskiej, na bazie alkoholi z portfolio marki Diageo.

W tegorocznej edycji za pośrednictwem strony CocktailFestival.pl Goście rezerwować będą

zestawy dwóch koktajli w festiwalowej cenie 35 zł. Termin Festiwalu zaplanowano na przełom sierpnia i września 2022 roku.

UWAGA! Festiwal jest przeznaczony wyłącznie dla osób powyżej 18. roku życia

 – weryfikacja przy odbiorze koktajli.

 

Daty Festiwalu: 24 sierpnia – 18 września 2022 r.

Lokalizacje: Kraków, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław

Pełna lista koktajlbarów: CocktailFestival.pl